Artur Kukuła okazał się najlepszy w konkursie o Pucharu Prezesa PZN na skoczni HS134 w Zakopanem. Reprezenant klubu WSS Wisła w Wiśle wylądował na 127. i 132. metrze, notując awans z trzeciej pozycji.

Tuż za triumfatorem znalazł się Adam Ruda. Zawodnik kadry juniorów prowadził po pierwszej serii, w której uzyskał 128,5 metra. W finale zanotował on najdalszy rezultat, szybując na 133 metr, lecz słabe lądowanie zepchnęło go za Artura Kukułę.

Na najniższym stopniu podium, po skokach na odległość 125,5 i 127,5 m, stanął Łukasz Podżorski. Czwarte miejsce należało do Krzysztofa Lei - kolejny z podopiecznych Roberta Matei osiągnął 126,5 i 124,5 m. Piąty był Krzysztof Miętus - 24-latek doskoczył do 124. i 126. metra. Pech w pierwszej rundzie spotkał Stanisława Bielę, który upadł po lądowaniu na 129. metrze. 129,5 metra w drugiej serii pozwoliło mu na zajęcie szóstej pozycji.

Kolejne lokaty należały do Tomasza Byrta (123,5 i 128,5 m) oraz Andrzeja Zapotocznego (119 i 122 m). W czołowej dziesiątce uplasowali się również Dawid Jarząbek i Andrzej Gąsienica.

W konkursie wzięło udział 32 zawodników.

Pełne wyniki

Wideo

źródło: pzn.pl
Świetna dyspozycja Daniela Andre Tandego nie gaśnie. Norweg w sobotnim konkursie na skoczni HS140 w niemieckim Klingenthal odniósł swoje trzecie zwycięstwo w czterech zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Lider klasyfikacji generalnej lądował na 134. i 146. metrze, co jest o dwa i pół metra lepszym rezultatem od letniego rekordu skoczni.

Druga pozycja przypadła Domenowi Prevcowi. Reprezentant Słowenii uzyskał 134,5 i 142 metry. Wśród jego kolegów z drużyny bardzo dobry występ zanotował Andraz Pograjc, któremu 133,5 i 138,5 m dało piątą lokatę.

Dwaj Słoweńcy zostali rozdzieleni przez dwójkę biało-czerwonych. Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Kubacki - 25-latek osiągnął 129,5 i 137,5 m. Tuż za nim, po skokach na odległość 129,5 i 137 m, znalazł się Maciej Kot.

Czołową szóstkę zamknęli Norweg Andreas Stjernen (132,5 i 135 m) oraz Słoweniec Jurij Tepes (133,5 i 138 m). Ósme miejsce zajął reprezentant gospodarzy, Andreas Wank (130,5 i 134,5 m).

W czołowej "10" udało się zmieścić jeszcze jednemu skoczkowi z Polski. Bartłomiej Kłusek, doskakując do 133. i 132. metra, uplasował się na dziewiątej pozycji. Tuż za najlepszymi dziesięcioma skoczkami zawodów znalazł się Stefan Hula, który zanotował 130,5 i 134,5 m. Trzynasta pozycja padła łupem Andrzeja Stękały - reprezentant klubu KS Wisła wylądował na 130. i 131. metrze. Punkty zdobył również 21. Krzysztof Biegun (122,5 i 124 m).

W klasyfikacji generalnej letniego cyklu na prowadzeniu umocnił się Daniel Andre Tande. Reprezentant Norwegii z dorobkiem 505 punktów ma 85 oczek przewagi nad Dawidem Kubacki.

Finałowy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego odbędzie się w niedzielę, o godzinie 10:00.