Severin Freund okazał się bezdyskusyjnym zwycięzcą pierwszego konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Niemiec okazał się lepszy od Petera Prevca, który zajął po raz kolejny w tym sezonie drugie miejsce. Na trzecim stopniu podium dość niespodziewanie stanął Norweg Joachim Hauer. Miejsca w czołowej dziesiątce nie utrzymał Maciej Kot który zajął ostatecznie 15 miejsce.

Severin Freund prowadzi po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata rozgrywanego w Niżnym Tagile. Niemiec wyprzedza Norwega Daniela-Andre Tande oraz Słoweńca Petera Prevca. Dla nas dobrą wiadomością jest 9 miejsce Macieja Kota, oraz obecność kolejnych trzech naszych reprezentantów w drugiej serii.

Słoweniec Jurij Tepes oddał najlepszy skok podczas serii próbnej przed sobotnim konkursem Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Dobrymi rezultatami mogą się również pochwalić - Andreas Stjernen oraz Manuel Fettner

Tilen Bartol odniósł swój dotychczasowy największy sukces w karierze, zwyciężając w konkursie Pucharu Kontynentalnego w norweskiej Renie. 18-letni Słoweniec uzyskał 108,5 i 106,5 m, dzięki czemu wyprzedził dwóch reprezentantów gospodarzy. Tuż za nim znalazł się Halvor Egner Granerud, który wylądował na 105. i 108. metrze, a podium uzupełnił Fredrik Bjerkeengen - skoczek z Norwegii doskoczył do 106. i 103. metra.

Tuż za najlepszą trójką uplasował się Mackenzie Boyd-Clowes. Kanadyjski zawodnik był drugi po skoku na odległość 109,5 m, jednak 101 metrów w finałowej próbie zepchnęło go z tej lokaty. Na końcowych miejscach czołowej szóstki znaleźli się kolejni dwaj Norwegowie. Piąty Espen Roee dwukrotnie wylądował na 105. metrze, natomiast szósty Marius Lindvik osiągnął 104 i 105 metrów.

Warto odnotować, że miejsca 7-10 przypadły czterem reprezentantom Niemiec. Byli to kolejno: Markus Eisenbichler, Pius Paschke, Karl Geiger oraz Michael Neumayer.

Do drugiej serii awansowało tylko dwóch reprezentantów Polski - obaj znaleźli się w drugiej dziesiątce konkursu. Trzynasty, z dwoma 102-metrowymi rezultatami, był Bartłomiej Kłusek, a 19. miejsce przypadło Krzysztofowi Miętusowi, który uzyskał 101 i 102 m.

O pechu może mówić Andrzej Stękała. Polak w pierwszej serii wylądował na 108. metrze, co pozwoliłoby mu walczyć o podium, jednak został on zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon.

Pozostali nasi reprezentanci nie zachwycili. 34. był Aleksander Zniszczoł (99 m), 41. lokata przypadła Krzysztofowi Biegunowi (98 m), 44. miejsce zajął powracający do rywalizacji Jakub Wolny (99 m), a 94,5 m dało Stanisławowi Bieli 56. miejsce.