Archiwum strony

Jedenasta edycja Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2015 w skokach narciarskich finiszowała w sobotę, 7 marca na najnowocześniejszym w Polsce kompleksie skoczni w Szczyrku Skalitem. Poznaliśmy już wszystkich ośmiu zwycięzców klasyfikacji generalnej – do zawodników i zawodniczek, którzy już w piątek zagwarantowali sobie końcowy triumf, dziś dołączyli Junior E – Jan Rzadkosz oraz Junior B – Paweł Gut.

Indywidualny konkurs Pucharu Świata w Lahti wygrał Stefan Kraft. Austriak w swoich próbach uzyskał 127 i 133,5 metra. Drugie miejsce zajął Severin Freund (126 m i 126,5 m). Skład podium uzupełnił Anders Fannemel (127,5 m i 122 m).

Anders Fannemel prowadzi na półmetku zawodów Pucharu Świata w Lahti po skoku na 127,5 metra. Drugie miejsce zajmuje Stefan Kraft (127 m), a trzeci jest Severin Freund (126 m). Do serii finałowej awansował tylko Piotr Żyła.
W serii próbnej przed dzisiejszym konkursem indywidualnym Pucharu Świata na skoczni w Lahti najlepszy okazał się być Anders Fannemel. Norweg w swojej próbie uzyskał 125,5 metra. Drugie miejsce ex-aequo zajęli Stefan Kraft (121,5 m) i Anders Bardal (123,5 m).
Daniel Andre Tande zwyciężył w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Seefeld. Norweg poszybował na 104 i 103 m. Pozwoliło mu to pokonać, Kennetha Gangnesa (104 i 104  m) i wczorajszego triumfatora, Dawida Kubackiego (103,5 i 102 m).