Norwegowie na swojej skoczni zgarniają dublet. Po sobotnim triumfie Halvora Egnera Graneruda, w niedzielnym konkursie najlepszy okazał się Daniel Andre Tande - norweski zawodnik wylądował na 104 i 102 metrze. Drugie miejsce zajął kolejny reprezentant gospodarzy, Fredrik Bjerkeengen, po skokach na odległość 98,5 i 104,5 m. Na najniższym stopniu podium znalazł się Maciej Kot.

Najlepszy z polskich zawodników doskoczył do 105. metra, co dało mu aż 8,1 punktu przewagi nad Andreasem Stjernenem, jednak w finale skoczek z klubu AZS Zakopane nie poradził sobie z tylnim wiatrem, uzyskując zaledwie 94,5 metra.

Czwarte miejsce przypadło Jakubowi Jandzie - Czech osiągnął 102,5 i 96,5 m. Piątą lokatę zajął Austriak Markus Schiffner, który zanotował 101,5 i 104 metry. Czołową szóstkę zamknął Andreas Stjernen - Norweg w pierwszej serii poszybował na 103. metr, jednak w drugiej rundzie nie poradził on sobie z trudnymi warunkami, przez co uzyskał tylko 92,5 m.

W czołowej "10" zmieściło się również dwóch innych reprezentantów Polski. Siódma pozycja, po skokach na odległość 102 i 101,5 m, przypadła Stefanowi Huli. Dziewiąte miejsce zajął Dawid Kubacki, który lądując na 99. i 100. metrze, popisał się awansem z siedemnastej lokaty. Punktowali również 21. Aleksander Zniszczoł (94,5 i 91,5 m) oraz 26. Krzysztof Biegun (91 i 89 m). W trzydziestce nie zmieścił się za to Bartłomiej Kłusek, któremu 86 metrów dało 50. lokatę.

Liderem klasyfikacji generalnej został dzisiejszy triumfator, Daniel Andre Tande, który z dorobkiem 405 punktów ma 45 "oczek" przewagi nad drugim Dawidem Kubackim. Finałowe zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego odbędą się w dniach 3-4 października w Niemieckim Klingenthal.

57 5 REVILLIOD BLANCHARD Noelig FRA 80.5 71.8
Maciej Kot okazał się najlepszy podczas serii próbnej przed niedzielnym konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS106 w Oslo. Polak wylądował na 103 metrze i znalazł się przed trzema skoczkami z Norwegii.
Drugie miejsce, razem z najdalszym rezultatem serii, przypadło Andreasowi Stjernenowi - najlepszy z reprezentantów gospodarzy uzyskał 104,5 m. Trzecią pozycję, po skoku na odległość 99,5 m, przypadło Danielowi Andre Tandemu, a czwarty był Fredrik Bjerkeengen, który osiągnął 102,5 m.

Piąta lokata należała do Stefana Huli - skoczek ze Szczyrku wylądował na 101. metrze. Szóstą pozycję zajął reprezentant Rosji, Roman Sergiejewicz Trofimow, uzyskując 101,5 m. Tuż za najlepszą szóstką uplasował się Dawid Kubacki - były lider Letniego Grand  Prix doskoczył do 96. metra.

Pozostali Polacy znaleźli się w drugiej i trzeciej dziesiątce. Aleksander Zniszczoł zajął dziewiętnastą, a Krzysztof Biegun trzydziestą lokatę - obaj wylądowali na 94. metrze. W serii próbnej nie wziął udział Bartłomiej Kłusek.

Konkurs rozpocznie się o godzinie 12:15.
Line Jahr zwyciężyła w niedzielnym konkursie na Midtstubakken w Oslo. Aż cztery zawodniczki staną na najwyższym stopniu podium całego cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań.
Na półmetku niedzielnego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań na skoczni Midtstubakken w Oslo prowadzi Line Jahr przed Maren Lundby i Eleorą Hamming.
Najlepszą zawodniczką serii próbnej przed niedzielnym konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań była Line Jahr.