Dziś odbył się ostatni oficjalny trening pań przed jutrzejszym konkursem na skoczni normalnej w Soczi. Dwukrotnie najlepsza była Takanashi.

W minioną sobotę odbyły się Mistrzostwa Szwecji. Na skoczni w Falun Lugnet HS-100, K-90 triumfował skoczek Carl Nordin z klubu IF Friska Viljor.

Nordin skoczył odpowiednio 93 i 92,5 metra. Drugi uplasował się zawodnik z Sollefte GIF Josef Larsson (93 i 88,5 m). Trzecie miejsce należało do  Jonasa Sandella klubowego kolegi zwycięzcy. Jonas uzyskał 90,5 i 86,5 metra.

Czwarty był Johan Ericksson, piąty Simon Eklund, a czołową szóstkę zamknął  Alexander Mitz.

Pełne wyniki zawodów TUTAJ

Źródło: Informacja własna / Ewoxx
Turniej Pięciu Skoczni w USA dobiegł końca. Ostatnie zawody z tego cyklu rozegrane zostały w Ishpeming, gdzie najlepszy okazał się być Mike Glasder. Triumfatorem całego Turnieju został Mikael Kvedar.

foto © Andy Miah / flickr.com
Już dziś Kamil Stoch odbierze swój upragniony, złoty medal olimpijski za zwycięstwo na skoczni normalnej.