Archiwum strony

Kompleks Lugnet, na którym będą odbywały się konkursy przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Falun, został całkowicie otwarty! Po tym, jak pod koniec stycznia skoczkowie oddali premierowe próby na obiekcie normalnym, kilka dni temu szwedzcy zawodnicy po raz pierwszy skakali na skoczni dużej!

Możliwość otwarcia jednej z aren najważniejszych zawodów przyszłego sezonu otrzymali dwaj reprezentanci Szwecji: Simon Eklund i Carl Nordin. Wieczorem 20 lutego oddali oni pierwsze w historii skoki na zmodernizowanej skoczni dużej.

Już 26 lutego po raz pierwszy od 2002 roku w Falun odbędą się zawody Pucharu Świata. Punkt konstrukcyjny odnowionej dużej skoczni z kompleksu Lugnet usytuowany jest na 120 metrze, a jej rozmiar wynosi 134 metry.

źródło: Falun2015

Igrzyska Olimpijskie w Soczi dla skoczków narciarskich dobiegły końca, ale wciąż trwa sezon i Puchar Świata, który 26 lutego zawita w szwedzkim Falun.  Trener polskiej kadry Łukasz Kruczek postanowił powołać na zawody PŚ w Falun Klemensa Murańkę.

Sofya Tikhonova wygrała drugie z rzędu zawody FIS Cup, które odbyły się na skoczni HS71 w rumuńskim Rasnovie. Rosjanka uzyskała 61 i 62,5 m. Drugie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy, Daniela Vasilica Haralambie, po skokach na odległość 62,5 oraz 60,5 m. Trzecia była Austriaczka Katharina Keil, która osiągnęła 59,5 i 57 m.

Na trzech kolejnych lokatach uplasowały się reprezentantki Rosji. Czwarte miejsce zajęła Daria Grushina - uzyskała ona 57 i 58,5 m. Za nią po skokach na odległość 54,5 i 57 m znalazła się Anastasiya Gladysheva. Na szóstej pozycji uplasowała się Natalia Solovyeva, która osiągnęła 55 i 51,5 m.

W zawodach wzięło udział 16 zawodniczek.

Pełne wyniki

Maximilian Steiner wygrał sobotnie zawody z cyklu FIS Cup na skoczni HS 100 w rumuńskim Rasnovie. Austriak uzyskał 96,5 i 95,5 m, co pozwoliło mu wyprzedzić  Eduarda Toroka - reprezentant gospodarzy lądował na 92 i 96 metrze. Na najniższym stopniu podium po skokach na odległość 92 i 94 m stanął kolejny Rumun, Sorin Iulian Pitea.

Czwarte miejsce zajął Markus Rupitsch, który osiągnął 93,5 i 92,5 m. Czołową piątkę zamknął Aleksandr Bazhenov - Rosjanin doskoczył do 93 i 92 metra. Na kolejnych lokatach uplasowali się Stefan Valentin Blega (93 i 92 m) oraz Remus Tudor (92 i 91,5 m).