Miałem wczoraj miły sen. Nie jakiś koszmar, co to człowiek się budzi zlany potem, a taki naprawdę bardzo miły, co jak się przebudzisz, to natychmiast próbujesz zamknąć oczy by ten sen nie uciekł i wrócił z powrotem. Otóż śniło mi się, że konkursy w Engelbergu wygrywali Janek Ziobro i Kamil Stoch, stając podwójnie na podium. Śniło mi się, że Kamil skakał w koszulce lidera, a Klimek zaliczył swoją życiówkę.

Piękny sen prawda? Ale to nie wszystko. Śniło mi się także, że wszyscy nasi porządnie punktowali, a najgorszym miejsce było 24.
Drugi konkurs w Engelbergu wygrał Kamil Stoch, który w swoich próbach uzyskał 132 i 130 metrów. Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger (131 m i 129,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Jan Ziobro (128 m i 133 m).
Dwukrotny medalista olimpijski, 43-letni Takanobu Okabe wystartuje w nadchodzącym Turnieju Czterech Skoczni.

Kwalifikacje do dzisiejszego konkursu Pucharu Świata wygrał Klemens Murańka, który w swojej próbie uzyskał 134 metry. Drugie miejsce zajęli Jakub Janda (125,5 m) i Wolfgang Loitzl (124,5 m).
Sara Takanashi zwyciężyła po raz trzeci z rzędu w konkursie Pucharu Świata Pań w niemieckim Hinterzarten.
Sara Takanashi jest o krok od wygrania trzeciego z rzędu konkursu Pucharu Świata w tym sezonie.
Słowenka Ursa Bogataj wygrała kwalifikacje do dzisiejszego konkursu pań w Hinterzarten na skoczni HS108.