Archiwum strony

Justyna Kowalczyk znowu wygrywa

Krwisty | 12.11.11 | 6 komentarze

Justyna Kowalczyk wygrała ponownie w fińskim Muonio startując na 5 kilometrów w stylu dowolnym. Nasza reprezentantka nie dała szans rywalkom. Tuż za nią uplasowały się zawodniczki z Finlandii: Aino-Kaisa Saarinen i Riita-Lisa Roponen.

Justyna Kowalczyk wyprzedziła drugą Aino-Kaisę Saarinen o 4,6 sekundy, a trzecią Riitę-Lisę Roponen o 10,7 sekundy.
W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodniczek.

W dniu jutrzejszym Justynę czeka ostatni start w Muonio. Będzie biegła na 5 km stylem klasycznym. Czy zobaczymy hat-trick w wykonaniu naszej rodaczki?

Panowie też biegali dzisiaj w szwedzkim Bruksvallarnie w zawodach rangi FIS. Zwyciężył Francuz Maurice Manificat. Drugie miejsce zajął Szwed Johan Olsson, a trzeci był Peter Nothug.
Polski zawodnik Maciej Kreczmer został sklasyfikowany na 37 miejscu ze stratą 1:37,3 minuty.