Archiwum strony

IMC Szczyrk 2012 - znamy pierwszych medalistów Mistrzostw Świata Weteranów

Krwisty | 8.3.12 | 2 komentarze

Wczoraj minął pierwszy dzień  zmagań skoczków narciarskich w Mistrzostwach Świata Weteranów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.
Rankiem o 9:00 zawodnicy stanęli w szranki na skoczni średniej HS-77, u stóp góry Skalite w Szczyrku.
Zawody rozgrywano aż w 9. grupach wiekowych.


Najstarszą grupą byli zawodnicy w roczników od 1937-1940. W tek kategorii zwyciężył Martti Lamminpaa (Finlandia) - zawodnik urodzony w 1937 roku. 

W grupie zawodników z rocznika 1943-45 triumfował Sergey Leninskiy (Rosja). Rocznik 1947-51 zdominował Knut Soerlien (Norwegia).


Grupa wiekowa 1952-56 to wygrana  Jozefa Hyseka (Słowacja)
Jack Gasienica (USA) zwyciężył w kategorii roczników 1957-61.
Seppo Kinnunen (Finlandia) to wygrana w grupie wiekowej 1962-66.
Esa Kononen (Finlandia) nie miał sobie równych w grupie trzeciej roczników 1967-71.Knut Bjoernar Stroem (Norwegia) to zwycięzca w kategorii 1972-75.Grupa pierwsza 1977-80, która nas najbardziej uradowała, to medale Polaków. Zwycięzcą tej kategorii ze złotem w ręku, okazał się Wojciech Tajner, a Daniel Bachleda zdobył srebrny medal.Pozostałe:

Pokaz slajdów. Foto Granda:


Zdjęcia z tej imprezy oraz dekoracji autorstwa Kuby Skowrona:


Foto Podia
Konkurs


Źródło: Informacja własna

Kategorie: , ,


2 komentarze:

  1. Przepraszam za brak podium ale musiałem jechać do domu:(

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie szkodzi, ja dziś tez nie doczekałem od rana dekoracji, bo ona dopiero wieczorem, po biegach. Jutro jadę na największa skocznie i dekoracja ma być zaraz po skokach, to pstryknę foto i nakręcę filmik.

    OdpowiedzUsuń

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA