Archiwum strony

IMC Szczyrk - Tajner zdobywa srebro, Bachleda za podium

Krwisty | 9.3.12 | 1 komentarze

Wojciech Tajner zdobył dziś  srebrny medal Mistrzostw Świata Weteranów, w swojej kategorii wiekowej roczników 1977-81 na obiekcie HS-106 w Szczyrku Skalite.


Polak nie startował w serii próbnej, ale obie konkursowe rundy potwierdziły, że na skoczni HS-106 też jest bardzo mocny. Wojtek poszybował na 93 oraz 92,5 metra i zdobył drugie srebro tych mistrzostw.
Pierwszy medal wywalczył startując na mniejszej skoczni HS-77.
Przegrał jedynie z  Norwegiem Joakimem Hellandem, który oddał dwa dobre skoki na 95 i 96,5 metra, dające mu złoty medal.
Trzecią lokatę i drugi po skoczni HS-77 brązowy medal, wywalczył Antti Koivuranta, brat znanego z Pucharu Świata w skokach Anssiego Koivuranty. Antti poleciał na 88 i 89,5 metra.


Niestety Danielowi Bachledzie (bratu Marcina Bachledy) nie udało się powtórzyć sukcesu z mniejszej skoczni (wtedy miał srebro). Oddał pierwszy skok dosyć dobry (89 m), ale druga próba zdecydowanie mu nie wyszła (85,5 m). Tym sposobem znalazł się na najbardziej nielubianym przez sportowców, czwartym miejscu.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:


AATTO LAMMINPAA FIN 1945

ANTON ZAPF GER 1951

ARSI SJOGREN FIN 1953

KNUT BJERKE  NOR 1961

OEYVIND VILLESVIK  NOR 1964

MARKO GOHLKE  GER 1971

KNUT BJOERNAR STROEM  NOR 1975

OLDRICH NEJEDLO CZE 1982


Szczegółowe wyniki konkursu

FILM:
Pokaz slajdów:

Galeria foto Kuba Skowron AnsverBlogKategorie: , , , ,


1 komentarz:

  1. MOje gratulacje :)
    Jak patrz e na rocznik 1945 to zatanawiam się czy ja w tym wieku bedę mogła choć zawiązać sobie sznurowadła :) a co dopiero gdzieś skoczyć :)'Podziwiam wszystkich, którzy tam startowali.

    OdpowiedzUsuń

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA