Archiwum strony

Szczyrk - Już jutro Mistrzostwa Polski w Skokach i Kombinacji (listy startowe)

Krwisty | 31.8.13 | 11 komentarze

Zapraszamy wszystkich sympatyków skoków narciarskich i kombinacji norweskiej na Letnie Mistrzostwa Polski, które odbędą się w niedzielę 1 września w Szczyrku na skoczni Skalite HS-106 oraz trasie nartorolkowej zlokalizowanej w okolicy amfiteatru. Mamy znakomitą wiadomość dla kibiców - całe zawody z udziałem najlepszych polskich skoczków i kombinatorów norweskich będzie można obejrzeć za darmo!

Cała impreza zostanie rozegrana podczas jednego dnia i praktycznie w tym samym miejscu, co na pewno ułatwi kibicom dojazd i obserwowanie przebiegu zawodów. Wychodząc naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu, jakim cieszą się w ostatnich latach skoki narciarskie, organizatorzy zrezygnowali z biletowania zawodów. Oznacza to, że kibice będą mogli dopingować swoich ulubieńców za darmo! Rano na skoczni w Szczyrku Skalitem rozegrane zostaną skoki do kombinacji (godz. 10:30), a o godzinie 13:00 przeprowadzony zostanie jak zawsze widowiskowy bieg na nartorolkach na trasie w okolicy szczyrkowskiego amfiteatru (czyli obok skoczni). Konkurs skoków narciarskich na skoczni normalnej odbędzie się w godzinach popołudniowych (kwalifikacje o 16:00, a same zawody rozpoczną się o 17:30).

Rok temu mistrzem Polski na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince został Maciej Kot, srebro wywalczył Krzysztof Biegun, a brąz powędrował do przyszłego mistrza świata Kamila Stocha. Ci sami zawodnicy również tego lata prezentują wysoką dyspozycję, zatem niewykluczone, że w tym samym składzie ponownie zameldują się na podium. Jednak czy pozwolą im na to inni świetni polscy skoczkowie, w tym m.in. brązowi medaliści mistrzostw świata Dawid Kubacki i Piotr Żyła?

W kombinacji norweskiej jedno jest pewne - mistrzowskiego tytułu nie obroni Tomasz Pochwała, który zakończył już karierę zawodnika i poświęcił się pracy trenerskiej. Możliwe jednak, że któryś z jego podopiecznych z grupy juniorów pokusi się o zdobycie medalu.
Program Letnich Mistrzostw Polski w Szczyrku:

Sobota, 31. sierpnia    

18:30 - odprawa techniczna

Niedziela, 1. września
09:30 -    seria próbna skoków do kombinacji norweskiej HS-106
10:30 - seria skoków do kombinacji norweskiej HS-106
13:00 - bieg do kombinacji norweskiej
16:00 - seria kwalifikacyjna - otwarty konkurs skoków HS-106
17:30 - I seria konkursu skoków
18:50 - seria finałowa konkursu skoków

Dekoracja zwycięzców bezpośrednio po zakończeniu konkursu skoków.

Tydzień później (7-8 września) odbędzie się druga część Letnich Mistrzostw Polski - tym razem w Zakopanem na skoczni dużej HS-134. Więcej informacji na ten temat podamy za kilka dni.


>> lista startowa - skoki narciarskie <<

>> lista startowa - kombinacja norweska <<


Źródło: Alicja Kosman / PZN

Kategorie: , , ,


11 komentarzy:

 1. Serdecznie gratuluję redakcji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aaaaaa..... a ja wtedy będę wracała z Kutna!!! dlaczego nie mogę normalnie trafić na takie konkursy bez żadnych przeszkód??!! Liczę na was bo będziecie moimi oczami... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy może redakcja przeprowdzić wywiad z Kubą Kotem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A po co? Kogo wywiad z Kubą Kotem interesuje?

   Usuń
  2. oj, a żebyś wiedział, że są fani skoków, którzy z miłą chęcią czytają na bieżąco wywiady z Kubą... Są tacy kibice co interesują się skoczkami jak tylko są w formie (czyli np. w PŚ i ostatecznie w PK) ale są i tacy kibice co interesują się skoczkami z innych konkursów nie tylko z PŚ czy PK :)
   Pozdrawiam :D

   Usuń
 4. Nie ma w zgloszeniach słowioka gąsiennicy ani szczepana kupczaka to czemu pisze że mają walczyć o medal?

  OdpowiedzUsuń
 5. Słowiok i Kupczak jeszcze wczoraj byli w Oberstdorfie na LGP, (bieg kończył się po 21) więc ich start w Szczyrku jest fizycznie nie możliwy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Aktualizowałem tylko wcześniejszy artykuł z PZN i faktycznie teraz patrzę, że ich brak. Już wykasowuję to zdanie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy deszcz spowodował jakies zmiany w programie? Czy po południu wszystko się odbędzie zgodnie z planem?

  OdpowiedzUsuń
 8. Mozna gdzies obejrzec w tv konkurs?

  OdpowiedzUsuń

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA