Szczyrk - zawody FIS Cup wygrywa Kinga Rajda i Michael Dreher

Krwisty | 29.8.15 | 0 komentarze

Za nami pierwsze zawody z cyklu FIS Cup rozgrywane przez dwa dni na skoczniach Skalite HS-95 w Szczyrku.

Dzisiejszy, sobotni konkurs w kategorii dziewcząt wygrała Kinga Rajda uzyskując 81 i 84,5 metra. Tuż za nią na miejscu drugi uplasowała się Niemka Aranta  Lancho (78,5 i 85 m). Trzecia okazała się Magdalena Pałasz (79,5 i 77 m). Czwarte  miejsce przypadło rewelacyjnie skaczącej dziś Paulinie Cieślar, która od niedawna ze sporym powodzeniem skacze na obiektach 90 metrowych. Paulina uzyskała 72,5 i 79,5 metra. Piąta była Joanna Szwab, a czołową szóstkę zamknęła Rosjanka Anna Zhukova. Startowało 15 zawodniczek, ale zdyskwalifikowana za nieregulaminowe narty została Anna Twardosz.

Pełne wyniki konkursu dziewcząt TUTAJ

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Niemiec Michael Dreher uzyskując 103 i 99,5 metra. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Ziga Jelar (99 i 103,5 m). Trzecie miejsce przypadło Polakowi Arturowi Kukule (101 i 97 m). Tuż za podium znalazło się dwóch Słoweńców i Austriak.