Archiwum strony

Kinga Rajda i Dawid Kubacki Letnimi Mistrzami Polski (foto-video)

Unknown | 9.10.15 | 0 komentarze

Kinga Rajda i Dawid Kubacki wywalczyli tytuły mistrzowskie w zawodach rozgrywanych w piątkowe popołudnie na skoczni normalnej w Szczyrku (HS106).

Nasza najlepsza tego lata zawodniczka, Kinga Rajda potwierdziła swoją dobrą dyspozycję z ostatnich konkursów i z łatwością zdobyła złoty medal Letnich Mistrzostw Polski Kobiet z 30 punktową przewagą po skokach na 87,5 m i 89,5 m. Wicemistrzynią została Magdalena Pałasz z wynikiem 79,0 m i 83,5 m, a na najniższym stopniu podium stanęła Joanna Szwab, która skoczyła kolejno 78,5 m i 79,0 m. W czołowej piątce znalazły się także Kamila Karpiel i Anna Twardosz.

Pełne wyniki konkursu pań

Wśród panów tytuł Letniego Mistrza Polski po raz kolejny wywalczył Dawid Kubacki, który po skokach na 101,5 m oraz 107,0 m wyprzedził swoich kolegów z kadry B. Drugie miejsce zajął Maciej Kot z wynikiem 102,0 m i 105,0 m, a brązowy medal powędrował na szyję Andrzeja Stękały, który osiągnął kolejno 100,5 m oraz 105,0 m.

Dalej znaleźli się zawodnicy Eve-nement Team, piąty Stefan Hula (99,0 i 104,0 m) oraz szósty Kamil Stoch (99,0 m i 103,0 m). Jako siódmy uplasował się Piotr Żyła, ósmy był Klemens Murańka, dziewiąty Jan Ziobro, a czołową dziesiątkę uzupełnił Krzysztof Biegun.