Archiwum strony

LGP Hinterzarten: Wank wygrywa! Dwóch Polaków w '10'!

Aga Pająk | 19.8.12 | 15 komentarze

Andreas Wank wygrał indywidualne zmagania na skoczni w niemieckim Hinterzarten i jest aktualnym liderem klasyfikacji generalnej. Niemiec skoczył 100,5 m oraz 104,5 m. Na drugiej pozycji ze stratą 5 pkt do zwycięzcy uplasował się tryumfator konkursu w Courchevel oraz objawienie sezonu letniego - Reruhi Shimizu. Japończyk prowadził na półmetku po skoku na odległość 101,5 m., lecz w drugiej serii przegrał łączną notą z reprezentantem gospodarzy, mimo iż uzyskał 105,5 m. Skład podium uzupełnił Lukas Hlava (99 m i 102,5 m).

Na czwartym miejscu znalazł się Tom Hilde (96,5 m i 102,5 m). Miejsce w najlepszej '5' znalazło się także dla Yuty Watase (98,5 m i 104,5 m). Tuż za nim sklasyfikowano Dawida Kubackiego (98,5 m i 103,5 m), który o 3,4 pkt wyprzedził Piotr Żyłę (98,5 m i 103,5 m). Roman Koudelka (95,5 m i 102 m) był ósmy. Dziewiąte miejsce zajął najlepszy z włoskich zawodników - Sebastian Colloredo (95 m i 100,5 m). Czołową '10' zamknął Richard Freitag (97,5 m i 96 m).


Na 11. miejscu sklasyfikowano Macieja Kota (91,5 m i 96 m), który stracił żółty plastron na rzecz zwycięzcy dzisiejszych zmagań. Do finałowej serii nie udało się awansować Krzysztofowi Miętusowi (91,5 m) oraz Bartłomiejowi Kłuskowi (87,5 m), co dało im odpowiednio 35. i 36. lokatę.

Zaskoczeniem może być 12. miejsce Petera Frenette, który w swojej drugiej próbie poszybował aż na 104 metr.

Pełne wyniki:

Kategorie: , , ,


15 komentarzy:

  1. http://images3.wikia.nocookie.net/__cb58378/sj3/pl/images/f/f4/IMG_5683.jpg

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie kto jest na tej focie?;)

    Witaj Dona!!:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Artur Bała http://pl.sj3.wikia.com/wiki/Artur_Ba%C5%82a @Stochomanka dobre, dobre ale jaki to ma związek z artykułem?

    OdpowiedzUsuń
  4. Shimizu, Kubacki, Frenette w czołówce..Queck, Mabboux, Rowley w 30, podejrzewam, że w zimie nawet nie zbliżą się do takich wyników, ale przynajmniej mają swoje pięć minut:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No właśnie. Widać, że czołówka skupia się na opanowaniu nowej techniki skoku i kompletnie nie przykłada się do startów w LGP. No może poza Ammanem, któremu jakoś dziwnie zależy na miejscach.

      Usuń
  5. Szkoda, że Maciej stracił pozycje lidera, ale w sumie nie lato jest najważniejsze. Lepiej żeby skupił się na przygotowaniach do zimy.

    Gratulacje dla Piotrka, Maćka i Dawida za wyniki ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj ! :)
      Jeszcze mnie w domu nie ma :)

      Usuń
    2. Wiem, wiem :D
      Miałam Ci właśnie wczoraj smsa napisać, co tam słychać.

      Usuń
    3. upał, upał i jeszcze raz upał.

      Usuń
  6. Skoki niestety w przeciwieństwie do lekkoatletyki są dyscypliną niewymierną. W lekkiej np. w skoku wzwyż 2,30 to za zawsze 2,30 a w skokach bywało 130 m może dawać na jednych i tych samych zawodach jednemu 1 a drugiemu 25 miejsce bo wszystko zależy od długości rozbiegu i warunków. Jednak już porównując skoki do lekkiej. Często się zdarza w lekkiej, ze zawodnicy uzyskują w sezonie halowym lepsze albo podobne wyniki niż na otwartym stadionie. Ale najczęściej to są inni zawodnicy. I często bywa tak że mistrz świata w hali uzyskuje lepszy wynik od mistrza świata normalnie na otwartym, tylko ten pierwszy nie liczy się latem a ten drugi zimą. Kto wie czy nie wygrywający latem Kot i stający na podium Kubacki nie skacze powiedzmy na poziomie Morgensterna czy Bardala z zimy? Przyjęło się że poziom jest niższy latem ale lekkoatletyka halowa udowadnia że w konkurencjach technicznych a taką są też przecież skoki narciarskie wcale tak nie jest.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najlepiej sprawdzić porównując długości rozbiegu w zimie i w lecie..muszę zacząć robić takie statystyki, ale
      na prawdę ciężko jest mi uwierzyć w twoją tezę:)

      Usuń
    2. Ja też nie jestem gotów tej tezy bronić jak niepodległości bo to tylko teza co jest tylko prawdopodobna. Porównywanie długości najazdu nie zawsze się sprawdza, bowiem rozbieg jest z innego materiału latem i zimą, i przez co są inne prędkości. Latem w konkursie LGP Zakopane 2011 była belka bazowa 12, rozbieg miał długość 86,65 cm. Zimą też była bazowa 12 rozbieg miał długość 86,55 cm czyli 10 cm krótszy czyli 0,7 w punktach za belkę czyli prawie nic. Ale mimo prawie takiego samego rozbiegu a nawet 10 cm krótszego średnia prędkość była zimą o 1,4 km/h wyższa. W przypadku Kota różnica była mniejsza ale i tak sięgała 0,7-1,3 km/h przy skokach z tej samej belki na korzyść zimy. Takie małe porównanie. Kto lepiej skoczył. Prowadzący w LGP w Zakopcu po 1 serii Miętus co przy prędkości 90,4 km/h przy wietrze 1,21 pod narty skoczył 133,5. Czy prowadzący zimą po 1 serii Bardal co przy prędkości 92,5 km/h przy wietrze 1,09 w plecy skoczył 132?

      Usuń
    3. Z tego, co pamiętam parę lat temu tłumaczono też latem i zimą są inne termiki, inne noszenie. Ale od tego czasu zmieniły się kombinezony, narty, wiązania, waga skoczków, więc może to nie już wpływu...

      Usuń

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA