Archiwum strony

Szczyrk MP w Kombinacji Norweskiej (Foto-Video)

Krwisty | 2.9.13 | 2 komentarze

W dniu wczorajszym odbyły się Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich i Kombinacji Norweskiej. Informowaliśmy o zwycięstwie kombinatora, reprezentanta AZS AWF Katowice Mateusza Wantuloka, który po raz pierwszy w karierze zdobył tytuł Mistrza Polski TUTAJ. Srebrny medal zdobył  Wojciech Marusarz (strata 16,3 sek do Kutala), a brązowy  Jan Łowisz (strata 21,2 sek do Czecha).

Dla obu reprezentantów klubu AZS Zakopane był to pierwszy medal mistrzostw Polski seniorów w karierze. Oczywiście mowa o lokatach wśród Polaków, bo w konkursie międzynarodowym (występowali także zawodnicy z Czech) wyprzedził Mateusza, Czech Petr Kutal.


W wywiadzie dla naszego serwisu Mateusz przyznał, że nie miał okazji w tym sezonie sprawdzić się z kadrą w jeździe na nartorolkach - Fajnie, że odbył się start na 10 kilometrów. Nartorolki i bieg na nogach to całkiem co innego, dwie różne rzeczy. Warunki w biegu  wszyscy mieli takie same, bo na skoczni była odmienna sytuacja. W skoku nie dało rady odlecieć (wiatr z tyłu przyp. aut.), ciężko tutaj w trudnych warunkach odlecieć. Na trasie pierwsze kółko potraktowałem asekuracyjnie, bo nie wiedziałem jak pokonać zakręty (mokra nawierzchnia - przyp. aut.). Najgorsze były dwa ostre zakręty przy skoczni. Jazda na nartorolkach nie oddaje techniki jazdy na nartach, ale jest bardziej wyrównana, bo sprzęt wszyscy mają taki sam - poinformował nas Mistrz Polski, Mateusz Wantulok. Więcej w filmie.


Wczoraj podaliśmy wyniki mistrzostw w kombinacji norweskiej. Dziś zapraszamy do obejrzenia relacji foto-video.

Pokaz slajdów:Video

Skoki:


Biegi:


Mateusz Wantulok:Źródło: Informacja własna

Kategorie: , ,


2 komentarze:

  1. jak zwykle fajna relacja chłopoki :D fajnie się czyta i fajnie się ogląda :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie chciałbym się tak zmęczyć jak oni. To musiało boleć ;-)

    OdpowiedzUsuń

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA