Archiwum strony

Szczyrk Mistrzostwa Polski - Wypowiedzi po konkursie (VIDEO)

Krwisty | 1.9.13 | 2 komentarze

Po Mistrzostwach Polski w Szczyrku najlepsi zawodnicy udzielili nam krótki wypowiedzi dotyczących konkursu oraz obecnej dyspozycji. 
Zapraszamy. 
Z zawodnikami rozmawiali Alicja Kosman i Robert Osak
- To moje pierwsze złoto w karierze. Nie mogę uznać skoków za perfekcyjne, bo lądowanie w drugiej serii nie podobało się ani mi, ani trenerom, ale skok był bardzo fajny i myślę, że mogę być zadowolony z tego dnia. To jest mój pierwszy medal Mistrzostw Polski, coś czego jeszcze nigdy nie zdobyłem, więc na pewno daje to pozytywne emocje. Poza tym traktuję dzisiejszy występ jako kolejny element przygotowań do zimy, które jak na razie idą dobrze – wyjaśniał świeżo upieczony mistrz Polski w skokach narciarskich. - Nie obawiałem się dziś rywali, bo każdy musi skakać tak, jak potrafi, a wyników dowiadujemy się dopiero po dwóch skokach. Nie kalkulujemy, kto może być lepszy, a kto gorszy. Trzeba po prostu robić swoje. Nie jestem jednak zaskoczony dzisiejszym sukcesem. Skakałem ostatnio dobrze na treningach, ale nie obstawiałem, jakie miejsce mogę zająć w zawodach. Wiedziałem, że dobrze mi się skacze, to mi dawało radość, dlatego dziś nie liczyłem na żaden wynik. Jeśli chodzi o wyjście z progu, zdecydowanie lepiej oceniam drugi skok. Lądowanie co prawda nie do końca mi wyszło, ale to jedyny jego mankament.

Srebrny medal przypadł dziś do podziału pomiędzy dwóch zawodników: reprezentanta TS Wisła Zakopane Klemensa Murańkę oraz występującego w barwach klubu LZS Sokół Szczyrk Krzysztofa Bieguna. Dziewiętnastolatek z Zakopanego osiągnął dziś 101 i 100 m, co dało mu w sumie 261,5 pkt. - Swoje skoki oceniam pozytywnie, były równe, jestem z nich zadowolony. Konkurs uważam za całkiem udany, nie było problemów z techniką. Warunki atmosferyczne były w miarę wyrównane, wiatr wiał co prawda z tyłu, ale był jednakowy dla wszystkich zawodników. Od Hakuby zaczęło mi się super skakać, prezentuję całkiem równą formę, jeszcze trochę brakuje, ale dążę do perfekcji i mam nadzieję, ze się z czasem uda – komentował Klemens.

Tę samą notę co Murańka po skokach na odległość 99 i 101,5 m uzyskał Krzysztof Biegun z Gilowic. - Skoki dzisiejsze były bardzo dobre, powtarzalne, nie ma co narzekać, bo dużo lepsze niż na poprzednich treningach tutaj. Jak na razie jestem w formie, cały czas wszystko idzie do przodu, pozostaje się tylko cieszyć – tłumaczył Biegun, który w konkursie zaprezentował się znakomicie, natomiast miał sporo problemów w serii próbnej. - Nie wiem z czego wynikły problemy z serii próbnej, chyba po prostu przyszliśmy tutaj późno i nawet nie zdążyłem dobrze rozgrzewki zrobić. Była to rozgrzewka tylko chwilowa, dlatego nie mogłem dobrze skoczyć. Na szczęście przed pierwszą serią rozgrzałem się tak jak zawsze i później wszystko było ok. Po powrocie z Hakuby miałem małe problemy aklimatyzacyjne, 2 dni byłem trochę nie do życia. Podróż trwała w sumie 49 godzin, ale na trzeci dzień wszystko funkcjonowało już dobrze.

- Rok temu też zdobyłem srebro Letnich Mistrzostw Polski. Dzisiejszy sukces można uznać za potwierdzenie wysokiej formy. Cieszę się z tego co jest i póki co nie martwię się zimą. Przecież nie będę specjalnie źle skakał latem. Mam nadzieję, że w sezonie zimowym będzie tak samo, a nawet lepiej – dodał 19-latek z Beskidów.

VIDEO:
Źródło: PZN/Informacja własna

Kategorie: , , , ,


2 komentarze:

  1. No super :)
    Wielkie gratulacje dla całego podium takie wyniki to ja rozumiem wygrali ci co skoczyli najdalej i to jest sprawiedliwe.
    Brawo!

    OdpowiedzUsuń
  2. Co tu dużo gadać, oby tak dalej chłopaki ! <3

    OdpowiedzUsuń

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA