Air Products mrozi skocznię na Puchar Świata w Wiśle
Firma Air Products, największy dostawca gazów technicznych w Polsce, wspiera organizatorów Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 16 stycznia br. w Wiśle.
Z uwagi na dodatnią temperaturę powietrza w ostatnim czasie, która mogłaby uniemożliwić organizację Pucharu Świata, specjaliści z firmy Air Products przygotowują rozbieg skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle-Malince przy użyciu ciekłego azotu oraz systemu do spryskiwania torów na zimno.
Z uwagi na dodatnią temperaturę powietrza w ostatnim czasie, która mogłaby uniemożliwić organizację Pucharu Świata, specjaliści z firmy Air Products przygotowują rozbieg skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle-Malince przy użyciu ciekłego azotu oraz systemu do spryskiwania torów na zimno.
Zamrażanie rozbiegu skoczni w Wiśle na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich potrwa dwa dni. Do tego celu zostanie wykorzystanych 1 000 litrów ciekłego azotu oraz system do spryskiwania torów na zimno. Specjaliści tej firmy będą też w pogotowiu w czasie zawodów Pucharu Świata na wypadek, gdyby temperatura powietrza wzrosła powyżej zera stopni Celsjusza.
„Cieszymy się, że Air Products pomaga nam zamrozić rozbieg skoczni narciarskiej w Wiśle na zawody Pucharu Świata. Teraz trzymamy kciuki za wyniki polskiej reprezentacji” – powiedział Andrzej Wąsowicz, przewodniczący komitetu organizacyjnego zawodów Pucharu Świata w Wiśle.
„To dla nas zaszczyt, że możemy po raz kolejny wspierać organizatorów Pucharu Świata
w skokach narciarskich w Polsce. Dzięki temu nawet w sytuacji dodatniej temperatury powietrza kibice będą mogli cieszyć się tą widowiskową i uwielbianą w Polsce dyscypliną sportową. Będziemy kibicować polskiej reprezentacji” – powiedział Piotr Wieczorek, prezes zarządu i dyrektor generalny Air Products na obszar Europy Centralnej.
System do spryskiwania torów na zimno, to urządzenie służące do zamrażania rozbiegu skoczni ciekłym azotem o temperaturze -196 stopni Celsjusza. Urządzenie zostało wykonane przez firmę Air Products, kiedy to dodatnie temperatury zagrażały organizacji Pucharu Świata w Zakopanem w 2007 roku. Firma przekazała także zbiorniki z ciekłym azotem, a jej pracownicy zaangażowali się w proces przygotowania rozbiegu skoczni. Wówczas, po zakończeniu udanego sezonu narciarskiego, firma została nagrodzona pucharem dla najlepszej firmy wspierającej Puchar Świata w skokach narciarskich.
Komitet organizacyjny Pucharu Świata w skokach narciarskich w Polsce wielokrotnie prosił firmę Air Products o możliwość wsparcia przy mrożeniu rozbiegu skoczni. Specjaliści byli zawsze w gotowości na wypadek, gdyby zaszła potrzeba wykorzystania w tym celu ciekłego azotu.
Źródło: Informacja prasowa
Kategorie: Air Products
http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/powazny-wypadek-mlodego-zawodnika-na-skoczni-w-wisle/ng6gs
OdpowiedzUsuńJak czytam, że to dziewczyny upadają więcej niż chłopaki to trochę dziwne się robi bo chyba piszący nie oglądają konkursów od wielu, wielu lat.