Archiwum strony

Rywalizacja w zawodach LOTOS Cup 2012 w skokach narciarskich wchodzi w decydującą fazę. Do końca pozostały już tylko dwa konkursy w Szczyrku, a tym czasem w żadnej z kategorii poza juniorami A i seniorami lider klasyfikacji generalnej nie osiągnął zdecydowanej przewagi nad rywalami. Wśród juniorów B, C, D i E oraz w obu grupach dziewcząt największa zaliczka przed skokami na Skalitem wynosi zaledwie 40 punktów! Poziom jest bardzo wyrównany, a grupa zawodników i zawodniczek w wysokiej formie – liczna.
W dzisiejszym pierwszym konkursie z cyklu FIS Team Tour zwycięstwo odniosła drużyna Norwegii. Skakali  w składzie Anders Bardal, Vegard Haukoe Sklett, Rune Velta oraz Anders Fannemel. Polacy zajęli siódme miejsce.
Sarah Hendrickson wygrała zawody Pucharu Świata Pań w skokach narciarskich w słoweńskim Ljubnie.
Zawody rozegrały się na tamtejszej skoczni o rozmiarze HS-95, o punkcie konstrukcyjnym K-85. Amerykanka uzyskała dwie dobre odległości, wynoszące odpowiednio 85,5 i 87 metrów, co po zliczeniu reszty punktów dawało jej  246,5 punktu i wygraną w zawodach.

Zakopane po raz drugi w tym sezonie gości uczestników zawodów LOTOS Cup 2012. W konkursach rozgrywanych na skoczniach kompleksu Średniej Krokwi oraz pobliskiej trasie biegowej w piątek wzięło udział prawie 150 skoczków, skoczkiń oraz kombinatorów norweskich z Polski, Słowacji i Białorusi. Do rywalizacji w tym cyklu po raz pierwszy tej zimy włączyli się dziś także seniorzy. Mimo bardzo niskiej temperatury (-18 stopni) wszystkie konkursy przebiegły bez problemów.