Archiwum strony

FOTO: Granda
Niedziela w Wiśle minęła na sportowo. Otóż na skoczni  imienia Adama Małysza w Wiśle Malince miał miejsce konkurs o Puchar Wisły. Na obiekcie stawili się, a potem rywalizowali skoczkowie narciarscy oraz kombinatorzy norwescy. Sportowcy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych. Ze względu na złe warunki atmosferyczne rozegrano tylko jedną serię skoków. 
Nie zabrakło tam także naszych fotoreporterów. 
FOTO: Granda
FOTO: Granda
FOTO:Granda
                                                         
Junior C
Najlepszym wśród skoczków z kategorii Junior C okazał się Paweł Gut z klubu LKS Poroniec Poronin. Paweł w swoim skoku uzyskał 91 metrów i notę 52,3 pkt.
Drugi z notą 46,7 pkt. okazał się zawodnik klubu KS Wisła Ustronianka, Antoni Juroszek, który poleciał na 89 metrów. Trzecie miejsce zajął jego kolega klubowy Krzysztof Kabot, uzyskując 78 metrów i 25,9 pkt.
Pełne wyniki Junior C

FOTO: Kuba Skowron
Junior B
Kategoria Junior B, to zwycięstwo Czecha Filipa Sakali z klubu TJ Frenstat. Filip uzyskał 122 metry i 114,1 pkt. Tuż za nim plasował się Adam Ruda z Zagórskie TS Zakucie, osiągając 117 metrów i 103,1 pkt.
Na trzecim miejscu ulokował się zawodnik LKS Klimczok Bystra Jakub Wolny. Jego skok wymierzono na 111,5 metra i dostał za to 93,7 pkt.
Pełne wyniki Junior B

FOTO: Kuba Skowron
Junior A
Dotarliśmy do starszych zawodników i tak w kategorii Junior A nie miał sobie równych Bartłomiej Kłusek z LKS Klimczok Bystra. Nasz kadrowicz poleciał aż na 132,5 metra i dostał 134 punkty. Za nim uplasował się jego kolega z kadry juniorskiej Krzysztof Biegun z SRR LZS Sokół Szczyrk. Krzysiek skoczył nieco krócej, bo na 126,5 metra, uzyskując 124,2 pkt. Trzeci okazał się Tomasz Byrt z KS Wisła Ustronianka, który skokiem na 115,5 metra wypracował sobie 100,9 pkt.
Pełne wyniki Junior A

FOTO: Kuba Skowron
Senior
Najstarszą grupę stanowili seniorzy.
Najlepszym seniorem okazał się Rafał Śliż z KS Wisła Ustronianka. Rafał poszybował na 120,5 metra i uzyskał notę 112,4 pkt. Rafałowi uległ Jan Ziobro. Zawodnik klubu WKS Zakopane uzyskał 118 metrów i z notą 105,4 pkt. musiał zadowolić się drugim miejscem. Trzeci uplasował się Artur Kukuła z KS Wisła Ustronianka. Artur osiągnął 116 metrów i notę 103,8 pkt.
Pełne wyniki Seniorów

FOTO: Kuba Skowron
Zapraszamy na fotorelację z tych zawodów.

Foto: Granda


Foto: Kuba Skowron
TUTAJ


Źródło: Informacja własna
Pierwszy konkurs w Oberstdorfie padł łupem Andersa Jacobsena, który także został uhonrowany nagrodą "Man of the Day". Norweg w swoich próbach uzyskał 138m i 139 m, tym samym wyprzedzając Gregora Schlierenzauera (134,5 m i 138,5 m) oraz Severina Freunda (138,5 m i 135,5 m). 
Serię próbną przed pierwszym konkursem Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie wygrał Kamil Stoch, który w swojej próbie uzyskał 135 metrów. Na drugiej pozycji uplasował się Thomas Morgenstern - 129,5 m. Trzeci był Gregor Schlierenzauer, który lądował metr krócej od "Morgiego".