Archiwum strony

W dniu dzisiejszym  na skoczni Skalite w Szczyrku miał miejsce trening kadry polskich skoczków narciarskich. Zawodnicy oddali dziś po sześć skoków, następnie przenieśli się do hali sportowej na trening siły i motoryki. 
Kwalifikacje przed indywidualnym konkursem Pucharu Świata w Oberstdorfie wygrał Daiki Ito, który uzyskał 198,5 m. Drugi był Stefan Kraft z wynikiem o 0,5 metra gorszym. Trzecie miejsce zajął Richard Freitag (185,5 m).
Drugi trening na skoczni w Oberstdorfie wygrał Richard Freitag, który uzyskał 201,5 metra. Drugie miejsce zajął jego reprezentacyjny kolega - Severin Freund (196,5 m). Trzeci był Gregor Schlierenzauer (193,5 m).

Pierwszy trening na skoczni mamuciej w niemieckim Oberstdorfie wygrał Gregor Schlierenzauer, który uzyskał 201,5 m. Drugie miejsce zajął Taku Takeuchi (203 m), a trzeci był Vladimir Zografski (197,5 m).
W treningach przed jutrzsejszymi zawodami Pucharu Kontynentalnego w Brotterode (HS 117) najlepsi okazali się Andraz Pograjc oraz Atle Pedersen Roensen. 
Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata w Predazzo. Ostatnio sporo dyskutowano na  temat  powołań do kadry skoczków na te mistrzostwa. Tymczasem znany jest już oficjalny skład naszej reprezentacji.