Archiwum strony

O Macieju ostatnio dużo się mówi, nic dziwnego w końcu latem był najlepszym polskim skoczkiem. Teraz wyrasta na drugiego lidera kadry. Mam jednak nadzieję, że kolejny artykuł o Macieju będzie ciekawy. 

Inauguracyjny konkurs mieszany Pucharu Świata w Lillehammer wygrali Norwegowie w składzie Maren Lundby (101,5 m i 92 m ), Tom Hilde (88,5 m i 99,5 m), Anette Sagen (92,5 m i 97,5 m z upadkiem) oraz Anders Bardal (101,5 m i 99 m). Na drugiej pozycji znaleźli się Japończycy - Yuki Ito (88 m i 83,5 m), Yuta Watase (95,5 m i 94 m), Sara Takanashi (100 m i 92 m) oraz Taku Takeuchi (93,5 m i 100 m). Na najniższym stopniu podium niespodziewanie stanęli Włosi.
Konkurs kwalifikacyjny wygrał Lukas Hlava, który skoczył 98 metrów i uzyskał notę 133,3 pkt.  W konkursie zobaczymy niemal wszystkich Polaków - z rywalizacji odpadł jedynie Bartłomiej Kłusek. 
Piotr Żyła jest kolejnym z zawodników z którym wiąże się nadzieję na dobre starty zimą. Jest absolutnym rekordzistą jeśli chodzi o ilość oddanych skoków w przygotowaniach - skoczył aż 550 razy. Jakie cele stawia sobie nasz zawodnik i co myśli o pobiciu swojego rekordu w długości lotu.
Sezon jeszcze na dobre się nie rozkręcił dlatego warto przeczytać co skoczkowie mówią o swoich celach i przygotowaniach do sezonu. Jakie cele stawia sobie obecnie nasz najlepszy skoczek Kamil Stoch?