Archiwum strony

Vladimir Zografski skokami na odległość 97 i 94 m zapewnił sobie zwycięstwo w dzisiejszym konkursie z cyklu FIS Cup. Udany występ zaliczyli także polscy skoczkowie. 
Anze Lanisek skokami na odległość 136,5 i 137 m wygrał dzisiejszy konkurs Pucharu Kontynentalnego. Z Polaków najlepiej wypadł Jan Ziobro. 
Kwalifikacje do jutrzejszego konkursu Letniej Grand Prix w Hinzenbach wygrał Richard Freitag, który w swojej próbie uzyskał 91 metrów. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft (89,5 m), a trzeci był Roman Koudelka (89,5 m). 
W drugim treningu przed dzisiejszymi kwalifikacjami do konkursu Letniej Grand Prix w Hinzenbach najlepszy okazał się być Gregor Schlierenzauer, który uzyskał 91,5 metra. Drugi był Marinus Kraus (91 m), a trzeci Severin Freund (91 m). 
W pierwszym treningu na skoczni w austriackim Hinzenbach najlepsi okazali się być Roman Koudelka (91 m) i Vincent Descombes-Savoie (92 m). Trzeci był Severin Freund (90 m).
Ayaka Igarashi z Japonii została triumfatorką dzisiejszego konkursu z cyklu FIS cup Pań w Rasnovie. Najlepszą z Polek okazała się Anna Twardosz, która zakończyła rywalizację na miejscu ósmym.
Kolejne zwycięstwo Sary Takanashi dla każdego kibica kobiecych skoków narciarskich nie powinno być zaskoczeniem, a raczej rutyną. Tym bardziej cieszy więc fakt, że jej główna rywalka i imienniczka - Sarah Hendrickson wraca do dobrej formy.
Takanashi nie daje rywalkom cienia szans na zwycięstwo w konkursie. Po pierwszej serii i skoku na 102 m prowadzi 18-punktową przewagą. Na starcie nie pojawiła się Magdalena Pałasz.
Sara Takanashi była najlepszą zawodniczką serii próbnej przed konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego w Trondheim. Dobrą próbę zaliczyła Joanna Szwab.
Dziś na skoczni K-60 w Tschagguns odbywają się kolejne konkursy z cyklu Alpen Cup. W rywalizacji pań najlepsza okazała się być Claudia Purker, która oddała skoki na 59,5 i 60 metrów.