Andreas Wellinger w dzisiejszym konkursie wywalczył miejsce na podium i zakończył rywalizację na miejscu trzecim. Młody Niemiec nie ukrywał zadowolenia.

Jan Ziobro może być zadowolony z dzisiejszego rezultatu. Reprezentant Polski zajął dzisiaj w Wiśle siódme miejsce. W wywiadzie ocenił swoją dzisiejszą dyspozycję.

Maciej Kot okazał się najlepszy podczas dzisiejszego konkursu indywidualnego Letniej Grand Prix w Wiśle. Reprezentant Polski nie ukrywał zadowolenia po dzisiejszym sukcesie.
Kibice zgromadzeni pod skocznią w Wiśle-Malince mieli olbrzymie powody do radości. W konkursie Letniego Grand Prix najlepszy okazał się Maciej Kot. Lider klasyfikacji generalnej uzyskał 133,5 i 127 m, triumfując nad Andersem Fannemelem. Znakomicie prezentujący się podczas tego weekendu Norweg osiągnął 131 i 126,5 m. Na najniższym stopniu podium uplasował się Andreas Wellinger - Niemiec wylądował na 126. i 125. metrze.

Za podium uplasowali się dwaj skoczkowie ze Słowenii. Czwarta pozycja, po skokach na odległość 125 i 130,5 m, należała do Roberta Krancja. Piąty był Peter Prevc - zwycięzca minionej edycji Pucharu Świata uzyskał 123 i 125,5 m. Czołową szóstkę zamknął Stefan Kraft. Reprezentant Austrii zanotował spory awans w porównaniu z pierwszą serią, osiągając 121,5 i 131 m.

W czołowej dziesiątce mieliśmy także dwóch innych skoczków z naszej reprezentacji. Siódmą lokatę zajął Jan Ziobro - reprezentant klubu WKS Zakopane oddał skoki na odległość 124 i 126,5 m. Na końcu dziesiątki, po skokach na odległość 123 i 121,5 m, znalazł się Kamil Stoch.

Między Polakami miejsca zajęli ósmy Jurij Tepes (dwukrotnie 125,5 m) oraz Michael Hayboeck (126 i 119,5 m).

Spory pech spotkał Johanna Andre Forfanga. Piąty po pierwszej serii Norweg w finałowej rundzie uzyskał aż 134,5 m, jednak swojej finałowej próby nie ustał. Były mistrz świata juniorów zakończył konkurs na dwunastym miejscu.

W finałowej rundzie zobaczyliśmy jeszcze dwóch innych Polaków. 20. po skokach na odległość 118 i 123,5 m, był Jakub Wolny. Tuż za nim znalazł się Andrzej Stękała, który uzyskał 119,5 i 122 m. Niestety, słabiej zaprezentowali się inni zawodnicy. Do drugiej serii nie awansował 35. Klemens Murańka (113 m), 42. Stefan Hula (113,5 m), 43. Piotr Żyła (112 m), 45. Dawid Kubacki (107,5 m) oraz 49. Bartłomiej Kłusek (98 m).

Po zawodach w Wiśle, letni cykl przeniesie się do niemieckiego Hinterzarten.
Przed konkursem indywidualnym  Letniego Grand Prix na skoczni w Wiśle-Malince Michal Hayboeck zaprezentował się znacznie lepiej niż w minionej drużynówce. Skokiem na 128. metr Austriak zanotował najlepszy rezultat serii próbnej, lądując na 128. metrze. Za nim uplasowali się dwaj Norwegowie - drugi Johann Andre Forfang uzyskał 131,5 m, a trzeci Tom Hilde poszybował na 129. metr.

Czwarte miejsce przypadło Peterowi Prevcowi. Zdobywca Kryształowej Kuli za ostatni sezon doskoczył do 123. metra. O metr lepszy rezultat zanotował piąty Andreas Wellinger. Kolejne dwie pozycje należały do kolejnych Norwegów. Szósty Anders Fannemel wylądował na 121., a siódmy Joachim Hauer na 122. metrze.

W czołowej dziesiątce zobaczyliśmy dwóch reprezentantów Polski. Ósme miejsce zajął Maciej Kot, a dziewiąty był Kamil Stoch - obaj skoczkowie zanotowali 123-metrowe rezultaty.

Spośród pozostałych naszych reprezentantów przyzwoicie zaprezentowali się również piętnasty po lądowaniu na 120. metrze Stefan Hula oraz Jan Ziobro, który po skoku na odległość 119,5 m uplasował się na 19. pozycji. W trzeciej dziesiątce zmieścili się 21. Klemens Murańka (114,5 m) i 28. Dawid Kubacki (118,5 m). 33. był Piotr Żyła (115,5 m), 38. miejsce zajął Jakub Wolny (112,5 m), a pod koniec stawki serię próbną zakończyli 42. Bartłomiej Kłusek (112 m) oraz 46. Andrzej Stękała (103 m).

Konkurs główny rozpocznie się o godzinie 14:50.