Archiwum strony

Dziś na skoczni K57 w niemieckim Bad Griesbach rywalizowano o punkty do klasyfikacji generalnej 25. Pucharu Georga Thomy. Po raz kolejny tryumfował Maximilian Kaiser, który wygrał dwa z trzech konkursów. Trzecie zawody rozegrane zostaną 16-17 sierpnia.
Wczoraj na skoczniach w niemieckim Bad Grisbach odbyły się drugie zawody, w których zawodnicy i zawodniczki rywalizowali o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Georga Thomy na obiektach K10 i K28. Dziś skakać będą na K57.
Pierwsza drużyna AZS-u Zakopane w składzie: Grzegorz Miętus, Krzysztof Miętus, Andrzej Zapotoczny i Maciej Kot zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w konkursie drużynowym na skoczni w Wiśle Malince.

Drugie miejsce zajął pierwszy skład klubu TS Wisła Zakopane, w którego skład wchodzą: Andrzej Gąsienica, Dawid Jarząbek, Klemens Murańka i Dawid Kubacki. Na trzeciej pozycji konkurs zakończyli reprezentanci WKS-u Zakopane (Marcin Budz, Stefan Hula, Jan Ziobro i Kamil Stoch).

Tuż za podium znalazł się pierwszy zespół gospodarzy, KS Wisły w Wiśle, w skład którego wchodzili: Mateusz Kojzar, Artur Kukuła, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.

W pierwszej serii w czwartej grupie zawodników bardzo daleko skakali Kamil Stoch oraz Piotr Żyła. Zdobywca Kryształowej Kuli skoczył tyle, ile wynosi jego własny rekord skoczni - 136 m. Tuż po nim Piotr Żyła wylądował jeszcze cztery metry dalej, lecz swój skok zakończył upadkiem.

W drugiej rundzie najlepszym czterem zawodnikom czwartej grupy obniżono rozbieg. Mimo tego, bardzo dobrze zaprezentowali się Kamil Stoch (133 m) i Dawid Kubacki (132,5 m).

Pełne wyniki

źródło: pzn.pl/skijumping.pl
Za nami seria próbna przed konkursem drużynowym Mistrzostw Polski na skoczni w Wiśle-Malince. Podczas niej najdalej skoczył Maciej Kot - uzyskał on 129,5 m.

Drugi rezultat osiągnął Piotr Żyła, który wylądował o cztery metry bliżej od swojego kolegi z kadry A. Trzeci wynik należał do Kamila Stocha - doskoczył on do 123 m. Z dobrej strony pokazali się również  Dawid Kubacki (121 m), Dawid Jarząbek (120,5 m) oraz Mateusz Kojzar (120 m).

W serii próbnej nie skakali m. in.: Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek, Aleksander Zniszczoł i Krzysztof Miętus.

Konkurs główny rozpocznie się o godzinie 11.00. Na razie w Wiśle panuje bezwietrzna pogoda i świeci słońce, co zwiastuje sprawiedliwe zawody.

źródło: PZN.pl/skijumping.pl