Archiwum strony

Pierwszy w historii konkurs Pucharu Świata w Wiśle wygrał Anders Bardal, który w swoich próbach uzyskał 130 m i 128 m. Drugie miejsce zajął Richard Freitag (131 m i 126,5 m). Skład podium uzupełnił inny z Norwegów - Rune Velta (127 m i 126 m). Na belce startowej nie pojawili się Danny Queck oraz Gregor Schlierenzauer, który zmaga się z chorobą.

Serię próbną przed pierwszym konkursem Pucharu Świata w Wiśle wygrał Michael Neumayer, który uzyskał 121,5 metra. Drugie miejsce zajął Anders Jacobsen (123 m), a trzeci był Krzysztof Miętus (126 m). W hotelu został Gregor Schlierenzauer, który jest chory.

Za nami wczorajsze treningi i kwalifikacje do Pucharu Świata w Wiśle. Rzec można, pucharu historycznego. Tym samym treningi i eliminacje z automatu też niepowtarzalne musiały być.
Aspekty stricte sportowe, czyli opis i wyniki zawodów, moje dzielne redaktorki opisały we wcześniejszych artykułach.