Pierwszy trening przed jutrzejszymi zawodami Pucharu Kontynentalnego wygrał Słoweniec Anze Semenic, który skoczył 119,5m . Drugi to zwycięstwo Antoina Hajka oraz Vincenta Decombsa- Sevoie, którzy skoczyli 127 m. Trening został przełożony z godziny 12:00 na godzinę 16:00  z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.
W ostatnim czasie swoją sportową karierę postanowili zakończyć Emmanuel Chedal, który był liderem reprezentacji Francji oraz Stephan Hocke - złoty medalista olimpijski z Salt Lake City.
Dzisiejszy konkurs w austriackim Innsbrucku wygrał Gregor Schlierenzauer (131,5 m i 123 m), który także został nowym liderem Turnieju Czterech Skoczni. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Kamil Stoch. Polak w swoich próbach uzyskał 124,5 m i 123 m. Skład podium uzupełnił Anders Bardal (125 m i 120 m).
Niezwyciężona w kwalifikacjach do jutrzejszego Pucharu Świata Kobiet okazała się Katja Pozun. W Schonach Słowenka poszybowała na 91 metrów. Druga plasowała się zawodniczka USA Abby Hughes, której skok wyniósł 89,5 metra. Trzecie miejsce i 87,5 metra przypadło Niemce Svenji Wuerth. Wraz z nią na tej samej trzeciej pozycji ulokowała się Irina Avvakumova. Rosjanka skoczyła o pół metra dalej od Niemki, ale noty osiągnęły te same.
Maciej Kot zaliczył udany występ w noworocznym konkursie w Garmisch- Partenkirchen, gdzie uplasował się na 5. miejscu, ze stratą 1,5 punktu do podium. Młody zawodnik z optymizmem patrzy na dalszą część sezonu.