Dla Łukasz Kruczka obecne lato jest pełne nowych wyzwań. Były trener reprezentacji Polski trenuje obecnie Włochów i osiąga z nimi dobre rezultaty. Wczoraj zwycięzcą okazał się Davide Bresadola, a dzisiaj trzecie miejsce zajął Alex Insam. Jak ocenił formę podopiecznych polski trener?

Zakończyły się zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Dla kadry B pod przewodnictwem trenera Roberta Mateii, był to kolejny sprawdzian przed sezonem zimowym.
Poniżej możecie przeczytać wypowiedź pana Mateji.

O podsumowaniu weekendu:
- Wczoraj było w miarę przyzwoicie, dzisiaj zdecydowanie gorzej. Szkoda troszeczkę, tego drugiego skoku Janka. Jakby tu było znowu miejsce na podium, to trochę by nam to osłodziło.

O skokach Jana Ziobro:
- Janek popełnił minimalny błąd i to się przełożyło znacznie na odległość. Warunki podczas skoku też były zdecydowanie gorsze. Na wynikach tego nie będzie widać, bo tutaj u góry był mocniejszy wiatr z tyłu, a na dole z przodu, więc to się wyrównało.

Ogólna ocena kadry B:
Myślę, że można powiedzieć, iż Janek jest liderem grupy. Tego lata najlepiej się prezentuje z kadry B. Pozostali troszkę skaczą w kratkę. Jednakże, zawody we Frenstacie pokazały, że stać ich na dobre skoki i bardzo dobre miejsca.

O zmianach w szkoleniu zawodników:
Postępujemy według planów trenera Horngachera. Oczywiście, są znaczne zmiany. Troszeczkę trening inaczej wygląda, bo jest mniej skoków treningowych, a bardziej się koncentrujemy na zawodach.

O planach startowych i treningowych:
- W przyszły tydzień mamy finał Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal, a później już szlifowanie formy do zimy.

O stanie zdrowia Krzysztofa Bieguna po zabiegu operacyjnym:- Krzysiek skacze, aczkolwiek nie jest gotowy do startu. Jeszcze odczuwa skutki zabiegu po kontuzji i nie jest jeszcze w pełni sił, ale powoli wchodzi na wyższy poziom.

Korespondencja z Wisły: Jakub Bachta i Radosław Sarnik

źródło: informacja własna
Przed tym sezonem nowym trenerem kadry juniorskiej został Maciej Maciusiak. Grupa została utworzona niemal zupełnie od podstaw, co powoduje, że ilość pracy do wykonania jest spora. O tym o raz o zawodach w Wiśle opowiedział nam sam trener.

Jan Ziobro okazał się być najlepszym z Polaków podczas weekendu z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. W sobotnim konkursie skoczek klubu WKS Zakopane stanął na podium, a w niedzielnych zawodach uplasował się na dziewiątym miejscu. Poniżej możecie przeczytać, co miał do powiedzenia sam zawodnik.

W ten weekend czołówka fińskich skoczków rywalizowała o medale krajowych mistrzostw, które były rozgrywane w Lahti. W rywalizacji seniorów wygrał Janne Ahonen, najlepszym juniorem okazał się Niko Kytoesaho, a u kobiet triumfowała Julia Kykkaenen.

Markus Eisenbichler odnosząc zwycięstwo potwierdził dzisiaj, że zasłużenie prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Po konkursie niemiecki zawodnik podzielił się swoimi wrażeniami z występu w Wiśle.

Stanisław Biela zajął 26 miejsce w niedzielnym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego. Poniżej można znaleźć wypowiedź zawodnika klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre.

Paweł Wąsek zajął 30 miejsce w niedzielnych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle, i zdobył po raz drugi w karierze punkty w zawodach tej rangi. Po konkursie młody zawodnik opowiedział o swojej postawie.

Markus Eisenbichler powrócił do dyspozycji, którą prezentował w poprzednich tygodniach rywalizacji w Letnim Pucharze Kontynentalnym. Niemiec, po skokach na odległość 130 i 128,5 m, zdecydowanie wygrał drugie zawody na skoczni w Wiśle-Malince. Za nim, ze stratą aż 14,8 punktu, uplasował się Austriak Daniel Huber, który lądował na 129. i 124. metrze.

Podobnie jak w poprzednim konkursie, tak i w tym bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci Włoch. Trzech podopiecznych Łukasza Kruczka zajęło miejsca w czołowej dziesiątce. Na najniższym stopniu podium zajął Alex Insam, osiągając 123,5 i 127,5 m. Tuż za nim uplasował się Davide Bresadola, który uzyskał 127 i 122,5 m. Trzecim z włoskich zawodników w gronie dziesięciu najlepszych skoczków był Sebastian Colloredo - 122,5 i 125 metrów dało mu siódmą lokatę.

Na piątym miejscu uplasował się Jakub Janda. Doświadczony zawodnik z Czech wylądował na 124. i 127. metrze. Na końcu czołowej szóstki, po skokach na odległość 122,5 i 127 m, uplasował się Norweg Halvor Egner Granerud.

Sporą szansę na podium w zawodach zmarnował Jan Ziobro. 130,5 m dawało mu drugie miejsce po pierwszej serii, lecz w finałowej rundzie podopieczny Roberta Matei wylądował zaledwie na 119. metrze, przez co spadł on na dziewiątą lokatę. Przed Ziobrą sklasyfikowano Domena Prevca (122,5 i 125 m), a czołową dziesiątkę zamknął inny Słoweniec, Tilen Bartol (119 i 127,5 m).

W drugiej rundzie zobaczyliśmy również czterech innych reprezentantów Polski. Trzynasty był Bartłomiej Kłusek, który wylądował na 124. i 122. metrze. 21. miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, który uzyskał 120,5 i 118,5 m. 26. pozycja, po skokach na odległość 118 i 117,5 m, przypadła Stanisławowi Bieli. Na 30. lokacie sklasyfikowano Pawła Wąska (120,5 i 113,5 m).

Przed zawodnikami zostały jedynie ostatnie zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego. Finał letniego cyklu odbędzie się 30 września i 1