Już od początku tygodnia żyliśmy doniesieniami z Wisły i Zakopanego. Każdą pozytywną informację o stanie obiektów przyjmowaliśmy jak wiadomość o wynalezieniu leku na raka, i w końcu, wbrew matce naturze i dzięki determinacji organizatorów udało się obydwie skocznie przygotować, a na konkursy przyszły komplety publiczności, które stworzyły wspaniałą atmosferę. Niestety na tym dobre wiadomości się kończą.
Dzisiejszy kuriozalny konkurs Pucharu Świata w Zakopanem wygrał Anders Bardal. Norweg w swojej próbie uzyskał 131,5 metra. Drugie miejsce zajął Peter Prevc (125,4 m). Na najniższym stopniu podium stanął Richard Freitag (129 m).
Na fińskim kompleksie skoczni w Vuokatti odbyły się krajowe zawody z cyklu LIDL Cup. W jego ramach odbyło się sześć konkursów - cztery dla juniorów (skoczkowie do lat 10, 12, 14 i 16), a także dwa dla młodych zawodniczek (do lat 10 oraz 12).

W zawodach w kategorii do lat 16, które odbyły się na skoczni HS54, triumfował Pyry Ruikka - uzyskał on 45,5 i 48,5 m. Na drugim miejscu po skokach na odległość 43,5 i 46 m znalazł się Severi Taipale. Trzeci był Joni Markkanen, który osiągnął 43,5 i 45,5 m. Czwarte miejsce zajął reprezentant Estonii, Artti Aigro (44 i 44,5 m), a czołową piątkę zamknął Henri Kavilo.

Na tym samym obiekcie rywalizowali również juniorzy poniżej 14 roku życia.Wśród nich najlepszy był Markus Virrantalo - wylądował on na 44 i 46 metrze. Za nim po skokach na odległość 43,5 i 45 m uplasował się Jonne Veteläinen, a trzecie miejsce zajął Atte Kettunen (43 i 45,5 m). Na kolejnych lokatach uplasowali się Petteri Forsström (42,5 i 46,5 m) oraz Rasmus Ähtävä (41 i 45,5 m).

Młodsi o dwa lata zawodnicy skakali na obiekcie HS32. W tym konkursie triumfował Matti Kolari (28 i 30,5 m) przed Paavo Romppainenem (29,5 i 28 m) oraz Kasperim Valto (28 i 30 m). Skoczkowie poniżej 10 roku życia oddawali skoki na skoczni HS12 - w tym zawodach wygrał Jasper Suomela, drugie miejsce zajął Vertti Viertola, a trzeci był Tomas Kuisma.

Panie rywalizowały wyłącznie na obiekcie HS12. W kategorii do lat 12 zwyciężyła Emilia Sorvisto (dwukrotnie 11,5 m), a ze skoczkiń poniżej 10 roku życia najlepsza była Anna-Maija Oinas (10 i 9 m).

Pełne wyniki

źródło: kilipa.com

Dzisiejszy konkurs Pucharu Świata pań w japońskim Zao wygrała Sara Takanashi. Japonka skoczyła 98 metrów. Ten skok dał jej zwycięstwo w zawodach. Dodatkowo umocniła się na pozycji liderki Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Carina Vogt (96 m). Skład podium uzupełniła Bigna Windmueller (91 m).

Markus Eisenbichler został ponownym zwycięzcą konkursu z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Austriak uzyskał odpowiednio 136,5 i 137 m. Jednym Polakiem, który zapunktował w dzisiejszych zawodach był Andrzej Zapotoczny.