Archiwum strony

W konkursie drużynowym Letniej Grand Prix w Wiśle równych sobie nie mieli nasi reprezentanci. Wyprzedzili oni Czechów i Austriaków
Reprezentacja Polski (532,1 pkt) prowadzi po pierwszej serii drużynowego konkursu w Wiśle. Drużyna w składzie Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch wyprzedza Austriaków (507,2 pkt) i Niemców 503,6 pkt). 


 

Po pierwszej kolejce skoków Biało-Czerwoni byli na drugim miejscu. Maciej Kot lądował na 129 metrze. W jego grupie lepszy okazał się tylko Michael Hayboeck. Austriak oddał skok na odległość 127 m, dzięki czemu wyprzedził skoczka AZS Zakopane o 0,5 pkt.

Po drugiej kolejce Polacy wskoczyli już na pierwsze miejsce dzięki Piotrowi Żyle (128,5 m). Drugą lokatę utrzymali Austriacy, którzy tracili do nas 7,4 pkt.

Skaczący jako trzeci w naszej ekipie Dawid Kubacki nie zawiódł naszych oczekiwań i lądował na 125 m. Po jego skoku dalej zajmowaliśmy pierwszą lokatę.

W ostatniej grupie Kamil Stoch utrzymał naszą pozycję i powiększył przewagę naszego zespołu, która pod koniec I serii wyniosła 24,9 pkt nad Austrią. Lider naszej ekipy skoczył 133 m co było drugą odległością w tej kolejce. Dalej skoczył tylko Słoweniec Peter Prevc (135,5 m).

Trzecie miejsce zajęli Niemcy mający tylko 3,6 pkt straty do Austriaków. Tuż za nimi uplasowali się Czesi (503 pkt), a najlepszą piątkę zamknęli Norwegowie (494,4 pkt.)


W drugiej serii zabraknie dwóch reprezentacji: Rosji i Korei. 

WYNIKI PIERWSZEJ SERII  

źródło: informacja własna / fis-ski.com
W serii próbnej przed dzisiejszym konkursem drużynowym Letniej Grand Prix w Wiśle najlepszy okazał się być Andreas Wellinger, który uzyskał 132 metry. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch (126 m), a trzeci był Peter Prevc (122 m).

Dziś, 25 lipca, o godzinie 11 w hali sportowej przy placu Hoffa w Wiśle odbył się trening polskiej kadry skoczków narciarskich. Trening był otwarty dla publiczności, zatem każdy kibic skoków narciarskich, po wcześniejszym pobraniu darmowej wejściówki, mógł z bliska zobaczyć przygotowania zawodników do dzisiejszego i jutrzejszego konkursu LGP na skoczni w Wiśle Malince. 
Wczorajsze treningi i kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego  LGP w Wiśle Malince przeszły już do historii. Czekamy z niecierpliwością na dzisiejszy konkurs drużynowy, który odbędzie się w godzinach wieczornych.Teraz zapraszamy w ramach luzu do obejrzenia galerii foto-video z wczorajszych treningów, kwalifikacji oraz uroczystego rozdania numerków startowych w amfiteatrze w centrum Wisły.


Video

Foto KrwistyFoto Granda

Źródło: Informacja własna