Archiwum strony

Michael Hayboeck wygrał trzeci konkurs indywidualny Pucharu Świata z rzędu. Tym razem Austriak pokonał rywali na skoczni Pujio w Kuopio. Drugie miejsce zajął Daniel Andre Tande, a trzeci był kolejny Austriak Stefan Kraft. My możemy cieszyć się z fantastycznych wyników Stefana Huli Dawida Kubackiego którzy zajęli odpowiednio szóste i siódme miejsce.


Michael Hayboeck prowadzi po pierwszej serii konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Kuopio. Austriak wyprzedza Norwega Daniela Andre Tande oraz Niemca Severina Freunda. W pierwszej serii świetne skoki oddawali reprezentanci Polski, a najwyżej, bo na 5 miejscu plasuje się Kamil Stoch.

Peter Prevc oddał najlepszy skok w serii próbnej przed konkursem indywidualnym Pucharu Świata w fińskim Kuopio. Słoweniec wyprzedził Austriaka Michaela Hayboecka oraz Norwega Kennetha Gangnesa. Najlepiej z Polaków spisał się Kamil Stoch, który uplasował się tuż za czołową dziesiątką.


Chiara Hoelzl (fot. Stefan Piwowar)
Konkurs indywidualny kobiet na mistrzostwach świata juniorów za nami. Po złoty medal sięgnęła Austriaczka Chiara Hoelzl. Srebro wywalczyła Katharina Althaus, a brązowy medal przypadł Sofii Tichonowej. W czołowej piętnastce uplasowała się Kinga Rajda.
Kinga Rajda (fot. Robert Osak)
Chiara Hoelzl obejmuje prowadzenie po pierwszej serii konkursu indywidualnego mistrzostw świata juniorów w rumuńskim Rasnovie. Austriaczka skoczyła zdecydowanie najdalej. Czołową trójkę uzupełniają Ema Klinec i Katharina Althaus. Do rundy finałowej awansowała Kinga Rajda.
Chiara Hoelzl (fot. Agnieszka Pająk)
Skoczkinie mają za sobą serię treningową poprzedzającą konkurs indywidualny mistrzostw świata juniorów w Rasnovie. Najlepsza okazała się Austriaczka Chiara Hoelzl. Drugie miejsce zajęła Słowenka Ema Klinec, a czołową trójkę uzupełniła Silje Opseth z Norwegii. Najwyżej z Polek została sklasyfikowana Kinga Rajda.
Nie Prevc i nie Kobayashi a David Siegel sięgnął dziś po mistrzowski tytuł na tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów w Rasnovie. Najlepszy z naszych zawodników, Przemysław Kantyka był 12.
Ryoyu Kobayashi oraz Domen Prevc współdzielą pozycję lidera po pierwszej serii konkursu Mistrzostw świata Juniorów w rumuńskim Rasnovie. Przemysław Kantyka jako najlepszy z Polaków plasuje się na 10. lokacie.
David Siegel był najlepszym skoczkiem serii treningowej przed Mistrzostwami Świata Juniorów w Rasnovie. Wśród Polaków najbliżej czołówki uplasował się Przemysław Kantyka, który był dziesiąty.