Archiwum strony

Zgodnie z tradycją także i w tym roku odbędą się już 39. Międzynarodowe zawody w skokach narciarskich w niemieckim Kottmarze. Rywalizacja na skoczniach co roku przyciąga liczne grono kibiców dopingujących każdemu z zawodników. 
Dzisiaj na skoczni HS100 w Planicy odbyły się Mistrzostwa Słowenii, w których równych sobie nie mieli Peter Prevc oraz Katja Pozun. W zmaganiach drużynowych tryumf odniosła drużyna SK Triglav 1.
Dzisiaj na skoczni K90 w Molde odbyły się Mistrzostwa Norwegii, w których najlepszy okazał się być Andreas Stjernen. Norweg w swoich próbach uzyskał 96,5 i 97,5 metra. Drugie miejsce zajął Phillip Sjoeen (99,5 m i 96,5 m), a trzeci był Tom Hilde (93 m i 96 m).

Wczoraj na skoczni w Les Rousses odbyły się indywidualne zawody na skoczni K76, w których zawodnicy i zawodniczki walczyli o Mistrzostwo Francji. Najlepsi okazali się być Ronan Lamy Chappuis i Coline Mattel.
Sami Niemi wygrał jednoseryjny konkurs Mistrzostw Finlandii na skoczni HS100 w Rovaniemi. Zwycięzca uzyskał 97,5 m i wyprzedził Lauriego Asikainena, który wylądował na tej samej odległości, o 1,5 pkt. Trzeci z ponad dziesięciopunktową stratą do prowadzącego Niemiego był Anssi Koivuranta - najlepszy fiński skoczek ubiegłego sezonu osiągnął 93,5 m.

Do tego samego miejsca co Koivuranta doskoczył Olli Muotka. Ex aequo z nim na czwartej pozycji znalazł się Sebastian Klinga, który uzyskał 92,5 m. Czołową szóstkę po skoku na odległość 93,5 m zamknął Miika Ylipulli.

Końcówka pierwszej serii przebiegała w trudnych warunkach wietrznych. Zawodnicy przed swoimi próbami byli długo przetrzymywani na belce. Z tą sytuacją nie poradzili sobie 10. Ville Larinto (90 m) i 16. Jarkko Maeaettae (85 m).

W zawodach nie wystartował Janne Ahonen.

Następny konkurs o tytuł mistrza Finlandii już jutro. Odbędzie się on na skoczni HS142 w Kuusamo.

Wczoraj na skoczni HS106 w Whistler rozegrane zostały Mistrzostwa Kanady. Najlepszy w kategorii mężczyzn okazał się być Gregor Deschwanden, zaś wśród kobiet tryumfowała Atsuko Tanaka.