Dzisiejsze treningi oraz zawody Pucharu Kontynentalnego mające odbyć się w Willingen zostały odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych.
Kapitalne odległości mogliśmy zobaczyć podczas trzeciej serii konkursu Mistrzostw Świata w Lotach na austriackiej skoczni w Kulm. Peter Prevc w genialnym stylu odpowiedział na stratę prowadzenia na końcu poprzedniego dnia, poprawiając o metr swój rekord skoczni - zwycięzca tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni wylądował na 244. metrze, ponownie obejmując prowadzenie w zawodach i zgarniając złoty medal!

Kenneth Gangnes również doleciał daleko za rozmiar skoczni. Reprezentant Norwegii uzyskał 238,5 m, oddając swoją próbę z niższego o jedną belkę rozbiegu, lecz nie wystarczyło to do utrzymania prowadzenia i końcowego zwycięstwa. Triumfator konkursu w Lillehammer stracił do Słoweńca 3,3 punktu.

Na najniższym stopniu podium uplasował się Stefan Kraft. Skoczek gospodarzy przy dobrym lądowaniu osiągnął 226,5 m i stracił do lidera 10,9 punktu. Kolejnym świetnym rezultatem popisał się Johann Andre Forfang. Drugi z Norwegów poszybował aż na 240. metr, lecz nie ustał on swojej próby. Do trzeciego zawodnika mistrz świata juniorów traci 27,2 punktu. Za skoczkiem z Norwegii znalazł się piąty Noriaki Kasai - Japończyk uzyskał 220 metrów.

Czołową szóstkę zamknął Severin Freund. Broniący tytułu mistrza świata w lotach Niemiec w swojej trzeciej próbie osiągnął 223,5 m, chwiejąc się przy lądowaniu. Do piątego Noriakiego Kasaiego mistrzowi świata z Falun zabrakło aż 35,1 punktu.

W czołowej dziesiątce uplasowali się również Norweg Anders Fannemel, Niemiec Richard Freitag, który skokiem na 231. metr poprawił swój rekord życiowy, a także dwaj Słoweńcy - Jurij Tepes oraz Robert Kranjec.

Piętnastą pozycję po pierwszym dniu zawodów obronił Dawid Kubacki. Najlepszy z naszych reprezentantów po raz kolejny przekroczył punkt konstrukcyjny, uzyskując 206,5 m. 21. był Stefan Hula, który wylądował na 193. metrze, a zaledwie 142 metry zepchnęły Klemensa Murańkę na 26. miejsce.

W niedzielę zawodnicy powalczą o złoty medal w konkursie drużynowym. Początek rywalizacji  o godzinie 14:15.

Austriacy nie oddali podium zajmowanego po pierwszej serii konkursu FIS Cup odbywającego się w Zakopanem. Wygrał Stefan Huber uzyskując 131 i 129,5 metra. Drugie i trzecie miejsce zajęli także zawodnicy z Austrii, Thomas Diethart (133 i 121,5 m) oraz  Ulrich Wohlgenannt (129 i 124 m).

Sara Takanashi zwyciężyła w pierwszym konkursie na skoczni Miyanomori w Sapporo. Razem z nią na podium stanęły Słowenka Ema Klinec i Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz.
W serii próbnej przed trzecią serią konkursową Mistrzostw Świata w Lotach najlepszy okazał się być Kenneth Gangnes, który wyprzedził Petera Prevca i Richarda Freitaga. Początek rywalizacji o medale o 14:00.
Thomas Diethart wraz z austriackimi kolegami okazali się najlepsi w pierwszej serii zawodów rangi FIS Cup odbywających się w Zakopanem.