Archiwum strony

Oprócz zawodów Letniego Grand Prix w Hakubie, skoczkowie również będą rywalizować na skoczni HS106 w czeskim Frensztacie. Na najbliższe zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego, do naszych południowych sąsiadów wyruszy siedmiu polskich zawodników.

W porównaniu ze składem na poprzednie konkursy w Kuopio, w drużynie zaszły trzt zmiany. Po raz pierwszy w tym sezonie w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego weźmie Aleksander Zniszczoł - zawodnik kadry A zastąpił Krzysztofa Miętusa, który podczas rozgrzewki przed ostanimi zawodami na skoczni Puijo doznał kontuzji stopy. Z kolei za Dawida Jarząbka, do drużyny desygnowany został Grzegorz Miętus. Do składu dołączył również Klemens Murańka, zastępując Andrzeja Stękałę.

Oprócz wspomnianej dwójki, we Frensztacie rywalizować będą trzej reprezentanci Kadry Juniorów - Przemysław Kantyka, Adam Ruda i Krzysztof Leja oraz jeden skoczek spoza kadr - Stanisław Biela.

Zawody w Czechach odbędą się w dniach 28-29 sierpnia. Przypomnijmy, że prowadzenia w klasyfikacji generalnej cyklu bronić będzie Przemysław Kantyka.

PROGRAM ZAWODÓW:

28.08.2015, piątek
11:30 – Oficjalny trening
14:30 – Pierwsza seria konkursowa

29.08.2015, sobota

12:30 – Seria próbna
14:00 – Pierwsza seria konkursowa

źródło: pzn.pl
Smutna informacja dotarła do nas w godzinach porannych. Z powodu kontuzji, Sarah Hendrickson nie pojawi się na skoczni w sezonie 2015/2016. Amerykance odnowiła się kontuzja kolana, której po raz pierwszy doznała w 2013 roku.

- W czerwcu doznałam kontuzji prawego kolana, przez co musiałam przejść operację. Wczoraj przeprowadzono pierwszy z dwóch zabiegów, mających na celu wyleczenie kontuzji. Niestety, będę zmuszona zrezygnować z rywalizowania przez całą następną zimę. Cała ta sytuacja stanowi dla mnie spory wstrząs i wiem, że nadchodzący czas będzie dla mnie ciężki - napisała na swoim profilu na facebooku Sarah Hendrickson.

- Mimo wszystko, to jeszcze nie koniec. Ta przerwa przyda się, abym ponownie skupiła się na Igrzyskach Olimpijskich. Nie porzucę marzeń, o które walczę od lat. Mam kolejną przeszkodę to pokonania, jednak nie moja historia jeszcze się nie skończyła. Dziękuję mojej rodzinie i przyjaciołom za wsparcie, a także kibicom, którzy, mam nadzieję, będą mnie dopingować - zakończyła.

Nie są to pierwsze problemy Amerykanki ze zdrowiem. Po pierwszej kontuzji prawego kolana, mistrzyni świata z roku 2013 nie wzięła udziału w całym Pucharze Świata w sezonie 2013/2014. Pojawiła się jedynie na Igrzyskach w Sochi, podczas których nie była w stanie walczyć o medale.

źródło: facebook.com/SarahHendrickson