Pierwszy indywidualny konkurs Alpen Cup w austriackim Seefeld wygrał Patrick Streitler, który w swoich próbach uzyskał 107 i 106,5 metra. Drugie miejsce zajął Elias Tollinger (107,5 m i 105,5 m), a skład podium uzupełnił Andreas Schuler (106  i 110,5 m).

Sami Niemi wygrał konkurs Uniwersjady na skoczni HS106 w Predazzo. Triumf zapewniły Finowi skoki na odległość 102,5 i 100 m. Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Biegun - nasz reprezentant uzyskał 100 oraz 101,5 m. Na najniższym stopniu podium stanął Rosjanin Mikhail Maksimochkin, który wylądował na 102 i 99 m.

Katja Pozun wygrałą konkurs skoków narciarskich pań Uniwersjady na obiekcie normalnym w Predazzo. Słowenka zdobyła złoto dzięki skokom na odległość 100 i 102 m. Druga była Czeszka Michaela Dolezalova, która uzyskała 102,5 m oraz 95,5m. Trzecia była Avvakumova - reprezentantka Rosji osiągnęła 96,5 m i 101 m.

Bezpośrednio za podium uplasowały się dwie Słowenki - Eva Logar oraz Maja Vtic. Kolejne miejsca zajęły Julia Kykkaenen, Liza Demetz i Melanie Faisst.
Japończyk Junshiro Kobayashi wygrał serię próbną poprzedzającą konkurs indywidualny Uniwersjady na skoczni HS106 w Predazzo. Dzięki skokowi na odległość 103 m wyprzedził on Fina Samiego Niemiego, który uzyskał 98,5 m. Wśród pań najlepsza okazała się Irina Avvakumova - Rosjanka osiągnęła 99 m.

Trzecie miejsce w serii próbnej zajął Bartłomiej Kłusek. Nasz reprezentant wylądował na 102 metrze. Na kolejnych pozycjach sklasyfikowano Davida Unterbergera (97 m), Yumu Haradę (96,5 m) oraz  Mikhaila Maksimochkina (97,5 m).

Krzysztof Biegun po skoku na odległość 99,5 m był dziewiąty. Aleksander Zniszczoł, który wylądował dwa metry bliżej, ukończył serię próbną na 14. pozycji. 22. miejsce ex aequo zajęli Jakub Kot (94 m) i Andrzej Zapotoczny (93,5 m). Stanisław Biela po skoku na odległość 94 m był 25.

U pań za Rosjanką uplasowały się dwie zawodniczki ze Słowenii - Eva Logar (97,5 m) i Katja Pozun (96,5 m).
Indywidualny konkurs Pucharu Świata w Titisee-Neustadt wygrał Thomas Morgenstern. Austriak w swoich próbach uzyskał 143,5 metra i 139 metrów. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch (137m i 141,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Simon Ammann (144 m i 138 m).
Pierwsza seria konkursowa w Titisee-Neutsadt, to cała gama świetnych skoków bliskich rekordu skoczni.

Wygrał serię utytułowany Thomas Morgenstern (143,5 m).  Drugi okazał się Słoweniec Jurij Tepes (140,5 m), a trzeci jest także utytułowany Szwajcar Simon Ammann (144 m).

Polacy w pięciu weszli do serii finałowej. Maciej Kot jest szósty (140 m), Kamil Stoch ósmy (137 m). Piotr Żyła zajmuje 23. pozycję (134,5 m), Dawid Kubacki 27. miejsce (127,5 m), a 29. lokatę zajmuje Klemens Murańka (129,5 m). Do finału nie dostali się Jan Ziobro 44. (124 m) oraz Krzysztof Miętus 46. (125 m).

PEŁNE WYNIKI I SERII

Źródło: Informacja własna
Anette Sagen wygrał podobnie jak wczoraj Puchar Kontynentalny w Notodden. Norweżka skoczyła 96 i 101,5 metra. Drugie miejsce przypadło jej rodaczce Gyda Enger, a trzecia uplasowała się także zawodniczka z Norwegii Anna Odine Stroem. Polki nie startowały.

Pełne wyniki zawodów TUTAJ

Seria próbna przed dzisiejszym konkursem Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt należała do Japończyka Noriaki Kasai, który wylądował na 138 metrze. Drugi okazał się dobrze dysponowany Kamil Stoch, skacząc tyle samo co Japończyk. Trzecie miejsce należało do Szwajcara Simona Ammanna (136,5 metra).