Archiwum strony

Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem już za kilka dni. Prace nad organizacja tego wielkiego sportowego wydarzenia trwają już od kilku miesięcy, teraz jednak mocno nabierają tempa, a każdy punkt organizacji zawodów jest dopracowywany w najdrobniejszych szczegółach.
Lindsey Van wygrała kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata kobiet na skoczni HS 100 w japońskim Sapporo.


Zostało kilka dni do zawodów Pucharu Świata w Wiśle. Organizatorzy zadbali, by kibice bezpłatnie dotarli do Wisły i na skocznię im. Adama Małysza. Specjalne, dodatkowe połączenie zapewniają Koleje Śląskie, a na terenie Wisły kibiców wozić będą specjalnie oznakowane autobusy firmy Wispol.
W treningach na skoczni w Predazzo najlepszy okazał się być Sebastian Bradatsch, który w swoich próbach uzyskał 97. i 98. metrów. Z dobrej strony zaprezentował się Anze Lanisek (96 m i 96 m).
Pierwszy konkurs kobiet z cyklu Alpen Cup odbywający się we włoskim Predazzo wygrała Ema Klinec.
Robert Kranjec skoczył 194,5 metra i tym samym wygrał kwalifikacje do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w Kulm. Drugie miejsce zajął Jurij Tepes (192 m), a trzeci był Antonin Hajek (192 m). 
W drugim treningu na skoczni w Kulm najlepszy okazał się być Antonin Hajekm który poszybował na 205. metr. Drugie miejsce zajął Gregor Schlierenzauer (193 m). Trzeci był Simon Ammann (187 m). 
Już dziś w Predazzo rozpoczynają się kolejne zmagania z cyklu Alpen Cup. W konkursach zobaczymy również Polki.
W pierwszym oficjalnym treningu na skoczni w Kulm najlepszy okazał się być Thomas Morgenstern, który w swojej próbie uzyskał 196,5 metra. Drugie miejsce zajął Jurij Tepes (197 m), a trzeci był Kamil Stoch (194,5 m).