Archiwum strony

Peter Prevc (fot. Radosław Sarnik)
Za nami weekend w kazachskich Ałmatach. Już po raz trzynasty w tym sezonie zwyciężył Peter Prevc, a dzisiejszą wygraną zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu uplasował się nowy rekordzista skoczni Severin Freund. Podium uzupełnił Daniel Andre Tande z Norwegii. Punkty zdobyło dwóch Polaków: Dawid Kubacki i Andrzej Stękała.

Peter Prevc (fot. Robert Osak)
Pierwsza seria niedzielnego konkursu indywidualnego pucharu świata w Ałmatach obfitowała w emocje i wiele dalekich skoków. Liderem jest Peter Prevc, na drugim miejscu plasuje się Severin Freund, a podium uzupełnia Stefan Kraft. W drugiej serii zobaczymy dwóch Polaków: Dawida Kubackiego i Andrzeja Stękałę.

Złe wieści dopływają z Brotterode. Ze względu na zbyt silny wiatr niedzielny konkurs pucharu kontynentalnego został odwołany.
Taku Takeuchi (fot. Agnieszka Pająk)
Seria kwalifikacyjna poprzedzająca niedzielny konkurs indywidualny w Ałmatach za nami. Zwycięzcą okazał się Japończyk Taku Takeuchi, który wyprzedził Jurija Tepesa ze Słowenii i Markusa Eisenbichlera z Niemiec. Do konkursu weszło pięciu Polaków. Ze względu na dyskwalifikację nie zobaczymy Jana Ziobry.

Sara Takanashi po raz 44. wygrała konkurs z cyklu Pucharu Świata Pań i już tylko dwie wygrane dzielą ją od wyrównania wyniku Mattiego Nykänena (46.). Razem z japonką na podium stanęły Daniela Iraschko-Stolz i Maja Vtic.