Archiwum strony

Drugi indywidualny konkurs Pucharu Świata, który rozegrany został w Sochi wygrał Andreas Kofler. Austriak uzyskał w swoich próbach 101,5 m oraz 102,5 m. Na drugiej pozycji uplasował się Richard Freitag - 100 m i 102,5 m. Andreas Wellinger, który jest objawieniem tego sezonu, stanął po raz pierwszy w swojej karierze na podium Pucharu Świata, dzięki skokom na odległość 100,5 m oraz 103 m.
Kwalifikacje przed dzisiejszym konkursem wygrał Richard Freitag (98,5 m) przed swoim reprezentacyjnym kolegą i zwycięzcą Letniej Grand Prix Andreasem Wankiem (99 m). Trzecie miejsce zajął Jaka Hvala -97,5 m.
W drugim konkursie rozgrywanym w Ałmatach ponownie wygrał Stefan Kraft, który skoczył odpowiednio 131,5 oraz 132 m. Na drugiej pozycji podobnie jak wczoraj znalazł się Klemens Murańka.
Daniela Iraschko i Coline Mattel zajęły ex-aequo pierwsze miejsce w konkursie Pucharu Świata w rosyjskim Soczi. Austriaczka uzyskała w swoich próbach 96,5 i 94,5 metra, Francuzka zaś 98,5 i 92 metry.