Archiwum strony

Georg Thoma był niemieckim kombinatorem norweskim. Reprezentował klub SC Hinterzarten. W 1960 roku zdobył złoty medal olimpijski, a sześć lat później został mistrzem świata. Nagrodzony został także Medalem Holmenkollen.  Warto dodać, że jest on wujem Dietera Thomy. Od 24. lat odbywa się  walka o Puchar jego imienia.
Szkoła Mistrzostwa Sportowego SMS Szczyrk zakończyła uroczyście rok szkolny. Z racji brzydkiej pogody zakończenie odbyło się nie na boisku szkolnym jak to miało miejsce w zeszłym roku, a w hali sportowej.


W tym tygodniu odbyło się oficjalne podsumowanie sezonu zimowego oraz zakończenie roku szkolnego.

Podsumowanie tego, co wydarzyło się w zimowym okresie startowym odbyło się w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. W spotkaniu wzięli udział uczniowie naszej placówki oraz wielu zaproszonych gości. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Polski Związek Narciarski oraz firmy VERA, Larix i Holmenkol.

W szkolnej świetlicy, a następnie poszczególnych klasach gimnazjum i liceum, zakończono rok szkolny 2012/2013, rozdając uczniom świadectwa.

Teraz wakacyjna przerwa i treningi w klubach, a także według indywidualnie rozpisanych harmonogramów. W drugiej połowie sierpnia nasi podopieczni trenować będą korzystając ze szkolnych obiektów
- czytamy na stronie szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów filmowych zamieszczonych na stronie szkoły oraz poszczególnych podsumowań trenerów. Zakończenie roku

Dawid Waluś biegi narciarskie chłopcy i dziewczyny GIMNAZJUM


Krzysztof Wańczyk biegi narciarskie dziewczyny  LICEUM


Leszek Biel narciarstwo alpejskie chłopcy LICEUM


Marek Klęczek narciarstwo alpejskie LICEUM GIMNAZJUM


Sławomir Hankus skoki narciarskie LICEUM


Włodzimierz Waluś biegi narciarskie chłopcy liceum


Wojciech Tomasiak skoki narciarskie i kombinacja norweska GIMNAZJUM


Zbigniew Byrdy kombinacja norweska LICEUMŹródło: SMS Szczyrk
Miło nam poinformować, że Polak Krzysztof Biegun wygrał pierwsze, inaugurujące sezon letni zawody CoC w austriackim Stams. Po pierwszej serii (113 m) był drugi tuż za Jakubem Jandą, ale w drugiej skokiem na 106 metrów wyprzedził aż o prawie osiem punktów, drugiego Daniela Weniga (112,5 i 102,5m). Na trzecim miejscu  stanął Stephan Leyhe(110,5 i 103,5m).
Pierwsza seria Pucharu Kontynentalnego w austriackim Stams należała do Czecha Jakuba Jandy.