Georg Thoma był niemieckim kombinatorem norweskim. Reprezentował klub SC Hinterzarten. W 1960 roku zdobył złoty medal olimpijski, a sześć lat później został mistrzem świata. Nagrodzony został także Medalem Holmenkollen.  Warto dodać, że jest on wujem Dietera Thomy. Od 24. lat odbywa się  walka o Puchar jego imienia.
Szkoła Mistrzostwa Sportowego SMS Szczyrk zakończyła uroczyście rok szkolny. Z racji brzydkiej pogody zakończenie odbyło się nie na boisku szkolnym jak to miało miejsce w zeszłym roku, a w hali sportowej.

W tym tygodniu odbyło się oficjalne podsumowanie sezonu zimowego oraz zakończenie roku szkolnego.

Podsumowanie tego, co wydarzyło się w zimowym okresie startowym odbyło się w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. W spotkaniu wzięli udział uczniowie naszej placówki oraz wielu zaproszonych gości. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Polski Związek Narciarski oraz firmy VERA, Larix i Holmenkol.

W szkolnej świetlicy, a następnie poszczególnych klasach gimnazjum i liceum, zakończono rok szkolny 2012/2013, rozdając uczniom świadectwa.

Teraz wakacyjna przerwa i treningi w klubach, a także według indywidualnie rozpisanych harmonogramów. W drugiej połowie sierpnia nasi podopieczni trenować będą korzystając ze szkolnych obiektów
- czytamy na stronie szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów filmowych zamieszczonych na stronie szkoły oraz poszczególnych podsumowań trenerów.

Źródło: SMS Szczyrk
Miło nam poinformować, że Polak Krzysztof Biegun wygrał pierwsze, inaugurujące sezon letni zawody CoC w austriackim Stams. Po pierwszej serii (113 m) był drugi tuż za Jakubem Jandą, ale w drugiej skokiem na 106 metrów wyprzedził aż o prawie osiem punktów, drugiego Daniela Weniga (112,5 i 102,5m). Na trzecim miejscu  stanął Stephan Leyhe(110,5 i 103,5m).
Pierwsza seria Pucharu Kontynentalnego w austriackim Stams należała do Czecha Jakuba Jandy.