Archiwum strony

Podczas gdy najlepsi skoczkowie globu rywalizują o medale mistrzostw świata w lotach, zaplecza czołowych ekip będą rywalizować w konkursach zaliczanych do cyklu FIS Cup. W ten weekend zawody odbędą się na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi, dla której to będzie przedsmak przed nadchodzącymi konkursami pucharu świata.
Przed nami pierwszy w nowym roku konkurs z cyklu Pucharu Świata Pań,  najbliższe dni zawodniczki spędzą w ojczyźnie Sary Takanashi. Na początek zawody w Sapporo, gdzie w godzinach nocnych czasu polskiego odbyły się treningi oraz kwalifikacje.
Po dwóch seriach konkursu o mistrzostwo świata w lotach na prowadzeniu znajduje się Kenneth Gangnes, który wyprzedza drugiego Petera Prevca o 1,3 pkt. Trzecie miejsce zajmuje kolejny Stefan Kraft.

Po pierwszej serii konkursu Mistrzostw Świata w Lotach na prowadzeniu znajduje się nowy rekordzista obiektu w Bad Mitterndorf - Peter Prevc. Tuż za nim plasuje się kolejno dwóch Norwegów - Kenneth Gangnes i Johann Andre Forfang. Do kolejnej serii awansowali wszyscy Polacy.
Peter Prevc (fot. Agnieszka Pająk)
Peter Prevc okazał się najlepszy podczas serii próbnej, która poprzedza pierwszą serię konkursową. Za nim uplasowali się Norwegowie: Anders Fannemel, Kenneth Gangnes oraz Johann Andre Forfang. Najlepiej z Polaków spisał się Stefan Hula.

Złe wieści nadchodzą do nas z Austrii. Lukas Mueller, który upadł podczas środowych testów na Kulm, przeszedł operację kręgosłupa. Jak poinformowano na konferencji prasowej w Graz, 23-latek doznał niekompletnej paraplegii.