Skoczek z Niemiec zatriumfował na swojej ziemi podczas konkursu Letniego Grand Prix w Hinterzarten. Andreas Wellinger uzyskał w konkursie 99,5 i 103,5 m, odnosząc końcowe zwycięstwo dzięki wysokim notom za styl. Zaledwie o 0,4 punktu za reprezentantem gospodarzy, ex aequo na drugim miejscu uplasowali się Stefan Kraft oraz Maciej Kot. Obaj zawodnicy w pierwszej serii wylądowali na 99. metrze, natomiast w finałowej rundzie pierwszy z nich uzyskał 104,5, a drugi 105,5 m.

Tuż za podium, po skokach na odległość 99,5 i 103,5 m, uplasował się Peter Prevc. Kolejne cztery pozycje należały do Niemców. Piąty był David Siegel - utalentowany reprezentant gospodarzy spadł z drugiej pozycji zajmowanej na półmetku, osiągając 100,5 i 102,5 m. Szósta lokata przypadła Karlowi Geigerowi (98,5 i 101,5 m), na siódmym miejscu znalazł się Andreas Wank (96 i 103 m), a ósma lokata przypadła Stephanowi Leyhe (98,5 i 101 m).

W czołowej dziesiątce zobaczyliśmy jeszcze jednego Polaka. Na dziewiątym miejscu znalazł się Kamil Stoch. Podwójny mistrz olimpijski uzyskał 97 i 101,5 m. Czołową dziesiątkę zamknął Tom Hilde. Norweg zakończył konkurs z rezultatami wynoszącymi 95,5 i 101 m.

Punkty zdobyli wszyscy reprezentanci Polski. Czternastą pozycję, po skokach na odległość 97 i 101 metrów, zajął Klemens Murańka. Oczko niżej uplasował się Dawid Kubacki, który uzyskał 94 i 101,5 m. 22. pozycja przypadła Jakubowi Wolnemu (95 i 96,5 m), a 26. był Piotr Żyła (93 i 98 m).

Na czele klasyfikacji generalnej nadal znajduje się Maciej Kot, który ma 84 punkty przewagi nad drugim Andreasem Wellingerem. Trzecia pozycja należy do Stefana Krafta, a czwarty jest Kamil Stoch

W następny weekend skoczkowie rywalizować będą w szwajcarskim Einsiedeln.

[AKTUALIZACJA] Z powodu pominięcia kontroli sprzętu zdyskwalifikowany został Tomas Vancura, który początkowo ukończył konkurs na dziesiątym miejscu.
Zawodnicy ze wczesnymi numerami startowymi uplasowali się na czele stawki podczas serii próbnej przed konkursem Letniego Grand Prix w niemieckim Hinterzarten. Najlepszy rezultat zanotował Czech Tomas Vancura, który wylądował na 106. metrze. W czołowej "10" znalazło się dwóch reprezentantów Polski.

Na drugiej pozycji, po skoku na odległość 101,5 metra, sklasyfikowano skoczka gospodarzy, Markusa Eisenbichlera. Trzeci był Joacim Oedegaard Bjoereng - Norweg uzyskał 105,5 m.

Tuż za czołową trójką znalazł się Maciej Kot. Lider Letniego Grand Prix wylądował na setnym metrze. W najlepszej szóstce zmieścił się również drugi z Niemców, David Siegel, który doskoczył do 100. metra, a także Tom Hilde - kolejny reprezentant Norwegii osiągnął 96,5 metra.

Aż trzech zawodników zajęło ex aequo siódme lokaty. Byli to Halvor Egner Granerud (99,5 m), Denis Kornilov (100,5 m) oraz Philipp Aschenwald (96,5 m.). Czołową dziesiątkę zamknął drugi z Polaków, Dawid Kubacki, po skoku na odległość 96,5 m.

Pozostali nasi reprezentanci zanotowali słabsze rezultaty. 26. był Kamil Stoch, który osiągnął 93,5 m. Ex aequo 38. pozycję zajęli Klemens Murańka oraz Jakub Wolny - zanotowali oni rezultaty wynoszące odpowiednio 90,5 i 89,5 m. 87 metrów dało Piotrowi Żyle 45. lokatę.

Konkurs główny rozpocznie się o 20:00.