LGP w Hinterzarten: Wellinger triumfuje przed Kotem i Kraftem

mipoc | 30.7.16 | 0 komentarze

Skoczek z Niemiec zatriumfował na swojej ziemi podczas konkursu Letniego Grand Prix w Hinterzarten. Andreas Wellinger uzyskał w konkursie 99,5 i 103,5 m, odnosząc końcowe zwycięstwo dzięki wysokim notom za styl. Zaledwie o 0,4 punktu za reprezentantem gospodarzy, ex aequo na drugim miejscu uplasowali się Stefan Kraft oraz Maciej Kot. Obaj zawodnicy w pierwszej serii wylądowali na 99. metrze, natomiast w finałowej rundzie pierwszy z nich uzyskał 104,5, a drugi 105,5 m.

Tuż za podium, po skokach na odległość 99,5 i 103,5 m, uplasował się Peter Prevc. Kolejne cztery pozycje należały do Niemców. Piąty był David Siegel - utalentowany reprezentant gospodarzy spadł z drugiej pozycji zajmowanej na półmetku, osiągając 100,5 i 102,5 m. Szósta lokata przypadła Karlowi Geigerowi (98,5 i 101,5 m), na siódmym miejscu znalazł się Andreas Wank (96 i 103 m), a ósma lokata przypadła Stephanowi Leyhe (98,5 i 101 m).

W czołowej dziesiątce zobaczyliśmy jeszcze jednego Polaka. Na dziewiątym miejscu znalazł się Kamil Stoch. Podwójny mistrz olimpijski uzyskał 97 i 101,5 m. Czołową dziesiątkę zamknął Tom Hilde. Norweg zakończył konkurs z rezultatami wynoszącymi 95,5 i 101 m.

Punkty zdobyli wszyscy reprezentanci Polski. Czternastą pozycję, po skokach na odległość 97 i 101 metrów, zajął Klemens Murańka. Oczko niżej uplasował się Dawid Kubacki, który uzyskał 94 i 101,5 m. 22. pozycja przypadła Jakubowi Wolnemu (95 i 96,5 m), a 26. był Piotr Żyła (93 i 98 m).

Na czele klasyfikacji generalnej nadal znajduje się Maciej Kot, który ma 84 punkty przewagi nad drugim Andreasem Wellingerem. Trzecia pozycja należy do Stefana Krafta, a czwarty jest Kamil Stoch

W następny weekend skoczkowie rywalizować będą w szwajcarskim Einsiedeln.

[AKTUALIZACJA] Z powodu pominięcia kontroli sprzętu zdyskwalifikowany został Tomas Vancura, który początkowo ukończył konkurs na dziesiątym miejscu.