Archiwum strony

Od sezonu 1996/1997 Turniej Czterech Skoczni stał się niezwykłym punktem w kalendarzu Pucharu Świata. Stało się tak nie ze względu na prestiż imprezy, lecz ze względu na specjalny system rywalizacji w parach w pierwszej serii. Od tego momentu kwalifikacje mają większą rangę i decydują o kolejności skoków w konkursie głównym.


Znamy już pary systemu KO i kolejność w jakiej będą skakać skoczkowie podczas jutrzejszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie.


Kwalifikacje do rozpoczynającego 64. Turniej Czterech Skoczni konkursu w niemieckim Oberstdorfie wygrał Peter Prevc. Słoweniec wyprzedził Severina Freunda i Johanna Andre Forfanga. W pierwszej serii obejrzymy czterech Polaków.
Za nami oficjalny trening na skoczni w Oberstdorfie, przed kwalifikacjami do pierwszego konkursu 64. Turnieju Czterech Skoczni. Najlepszy okazał się być Peter Prevc, który wyprzedził kolejno Domena Prevca i Michaela Hayboecka. Początek kwalifikacji o 17:30.
64. Turniej Czterech Skoczni przed nami!


Pierwszy period pucharu świata 2015/2016 za nami. Dla jednych był on pełen sukcesów, inni go będą kojarzyć z falą rozczarowań. Za nami również Boże Narodzenie, które było dla skoczków czasem relaksu... i obżarstwa, na które rzadko kiedy mogą sobie pozwolić. Jednak odpoczynek od skoków nie oznacza również czasu w pełni wolnego od treningów. Skoczkowie muszą budować formę, ponieważ nadciąga bardzo wyczerpująca impreza. A jak to bywa na długich i ciężkich imprezach, niektórzy zawodnicy, zwłaszcza ci mało "wprawieni" mogą po prostu nie wyrobić. Przed nami Turniej Czterech Skoczni!

Tom Hilde
Tom Hilde okazał się zdecydowanie najlepszy podczas drugiego konkursu pucharu kontynentalnego w szwajcarskim Engelbergu. Drugie miejsce zajął wczorajszy zwycięzca Clemens Aigner, a podium uzupełnił Andrzej Stękała.

Tom Hilde okazał się najlepszy podczas serii próbnej przed konkursem Pucharu Kontynentalnego na skoczni  HS137 w szwajcarskim Engelbergu. Reprezentant Norwegii uzyskał 129,5 m, wyprzedzając Czecha Vojtecha Stursę, który wylądował na 129. metrze. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano skoczka z Austrii, Clemensa Aignera.

Tuż za czołową trójką znalazł się Andraz Pograjc - reprezentant Słowenii doskoczył do 128. metra. Kolejne cztery pozycje należały wyłącznie do Austriaków. Piątą lokatę zajął Florian Altenburger (130,5 m), szósty był Markus Schiffner (126,5 m), siódmy Andreas Kofler (127 m), a ósmy Philipp Aschenwald (125 m).

W czołowej "10" uplasowali się również Norweg Phillip Sjoeen, który wylądował na 126. metrze oraz Słoweniec Tomaz Naglic, po skoku na odległość 126,5 m.

Najlepiej z naszych reprezentantów w serii próbnej zaprezentował się Jakub Wolny - 122,5 m dało mu czternaste miejsce. 22. po skoku na odległość 124,5 m był Bartłomiej Kłusek, 28. miejsce zajął Stanisław Biela, który osiągnął 118,5 m, a czwartą dziesiątkę ze 114-metrowym rezultatem zamknął Krzysztof Miętus.

Z oddania swoich prób zrezygnowali Andrzej Stękała i Dawid Kubacki. Początek konkursu o godzinie 13:00.
Co czuł, kiedy uderzał o twardy zeskok w Kuusamo i Kulm? Co działo się w jego głowie, gdy po tych upadkach znów siadał na belce? Dlaczego nienawidzi skoczni w Planicy i nie potrafił znaleźć wspólnego języka z Gregorem Schlirenzauerem? Niedawno Thomas Morgenstern napisał biografię, w której udziela odpowiedzi na te pytania.