Archiwum strony

Po obiecującym sezonie 2014/2015, reprezentacja Finlandii zaliczyła obecnej zimy widoczny regres. W obliczu nadchodzących Mistrzostw Świata, które odbędą się w fińskim Lahti, narciarska federacja Kraju Tysiąca Jezior postanowiła zmienić trenera głównej kadry. Od kwietnia obecnego roku pracę z Finami rozpocznie Andreas Mitter.

Austriacki szkoleniowiec zastąpi na tym stanowisku Janiego Klingę, który pracował z reprezentacją Finlandii od 2014 roku. Fiński trener nie może zaliczyć tego sezonu do udanych - pod jego wodzą, najlepszy z kadry Lauri Asikainen zajmuje w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 46. miejsce.

Andreas Mitter rozpoczął swoją trenerską karierą od pracy w klubie z Garmisch-Partenkirchen w latach 2005-2007. Od 2012 roku odpowiadał za austriackich skoczków skaczących w II grupie treningowej, zmagających się głównie w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Nowy trener Finów nie będzie miał sporo czasu na poprawę wyników swoich podopiecznych. Mistrzostwa Świata w Lahti odbędą się już na przełomie lutego i marca 2017 roku. Fiński związek narciarski planuje jednak dalszą współpracę z Andreasem Mitterem - kontrakt z Austriakiem zostanie podpisany na okres dwóch lat, z możliwością przedłużenia go o kolejny rok.

Oficjalna prezentacja nowego zespołu odbędzie się 13 kwietnia w Helsinkach.

źródło: fisski.com / oesv.at
Andrea Morassi (fot. Agnieszka Pająk)
Reprezentant Włoch Andrea Morassi wystąpi podczas zawodów pucharu świata w Planicy w ten weekend. Jak się okazuje, to będą jego ostatnie starty. Włoch postanowił zakończyć karierę sportową.

Tradycyjnie, dzień przed zawodami na skoczni mamuciej, odbywają się testy obiektu. Dzisiaj odbyły się one w Planicy, gdzie przedskoczkowie sprawdzali przygotowanie Letalnicy. Robili to w naprawdę świetnym stylu, a dalekich lotów nie brakowało.