Archiwum strony

Dawid Kubacki
Clemens Aigner okazał się zdecydowanie najlepszy podczas pierwszego dnia rywalizacji w Engelbergu w ramach pucharu kontynentalnego. Bardzo dobrze spisał się Dawid Kubacki, który zajął drugie miejsce.

Andreas Kofler
Zakończyła się pierwsza seria konkursu pucharu kontynentalnego w szwajcarskim Engelbergu. Prowadzi dwóch Austriaków: Clemens Aigner przed Andreasem Koflerem. Czołową trójkę uzupełnia Luca Egloff. Najwyżej z Polaków po pierwszej serii plasuje się Dawid Kubacki.

Dawid Kubacki
Clemens Aigner okazał się najlepszy podczas drugiej serii treningowej w Engelbergu. W czołowej dziesiątce uplasowało się trzech Polaków. Najdalej podczas tej serii skoczył Dawid Kubacki.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi reprezentanci podczas pierwszego treningu przed konkursem Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS137 w Engelbergu. Najlepszą notę, po skoku na odległość 131,5 m, zanotował Andrzej Stękała, a trzecią pozycję zajął Dawid Kubacki, który wylądował na 128. metrze. Polaków na czele rozdzielił Tom Hilde - reprezentant Norwegii doskoczył do 128. metra.

Takim samym rezultatem, co dwaj zawodnicy przed nim, popisał się czwarty na treningu, Słoweniec Andraz Pograjc. W czołowej szóstce znalazło się również miejsce dla dwóch skoczków z Austrii - piąty Andreas Kofler uzyskał 123,5 m, a szósty Clemens Aigner wylądował na 126. metrze. Za nimi uplasowali się Szwajcar Andreas Schuler (123,5 m) i Czech Vojtech Stursa (126 m). Czołową dziesiątkę zamknęli dwaj skoczkowie z Norwegii - Espen Roee oraz Marius Lindvik.

Z pozostałych reprezentantów Polski, najlepiej zaprezentował się Bartłomiej Kłusek, któremu 120,5 m dało szesnastą lokatę. 23. po skoku na 121. metr był Stanisław Biela, a 26. miejsce zajął Jakub Wolny - mistrz świata juniorów z 2014 roku uzyskał 117,5 m. Na 32. pozycji znalazł się Krzysztof Miętus (114,5 m).

Aktualnie trwa druga seria treningowa.