Wczoraj odbyły się ostatnie konkursy Międzynarodowych Mistrzostw Świata Weteranów.
Sobota na skoczni "Skalite" w Szczyrku, a potem na szczyrkowskiej trasie biegowej, przeminęła pod znakiem konkursów drużynowych w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Zwycięstwem Martina Kocha zakończyły się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, rozgrywanych w norweskim Oslo.
W loteryjnym konkursie, w którym rozdawał karty i rządził zmienny wiatr, Austriak pokazał,  że w tak trudnych warunkach potrafi sobie radzić wyśmienicie.
Serię próbną poprzedzającą konkurs Pucharu Świata w Oslo wygrał Gregor Schlierenzauer - 128,5 m. Autorem najdłuższego skoku był Martin Koch, który lądował na 130 m, lecz z powodu niższych not zajął miejsce za kolegą z drużyny. Na trzecim miejscu sklasyfikowano startującego od wielu lat w konkursach Pucharu Świata Noriakiego Kasai z wynikiem 127 m.
W finałowym konkursie Pucharu Kontynentalnego, który odbył się dziś w Kuopio najlepszy okazał się być reprezentant gospodarzy Robert Johansson (126 m i 119,5 m), który nieznacznie wyprzedził kolegę z drużyny - Kennetha Gangnesa  (122,5 m i 121,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął prowadzący po pierwszej turze skoków Stefan Kraft (125,5 m i 115,5 m).