Archiwum strony

Zapraszamy do lektury wywiadu z Sebastianem Heblem reprezentantem Sokoła Szczyrk, który opowiedział nam  nieco o obozie w Ramsau, o tym które ze swoich startów z minionego lata uważa za najbardziej, a które za najmniej udane oraz co sprawiło, że zaczął uprawiać skoki. 
Drugi konkurs zawodów Alpen Cup w austriackim Seefeld HS-109 wygrał ponownie Patrick Streitler, który w swoich skokach uzyskał 103 i 105 metrów. Drugie miejsce zajął  jego rodak Elias Tollinger (103 i 105 m), a trzecie miejsce na podium uzupełnił Słoweniec Cene Prevc (102 i 105 m).
Pozytywne wiadomości docierają do nas w temacie upadku Thomasa Morgensterna podczas konkursu Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Zawodnik czuje się w miarę dobrze. Zdiagnozowano u niego złamanie małego palca u prawej ręki, otarcia, przecięcia i potłuczenia oraz ból klatki piersiowej. 
Z okazji, że jesteśmy przy konkursach w Titisee-Neustadt, postanowiłem zrobić taką o to statystykę wyników Polskich skoczków w Pucharze Świata w skokach narciarskich... CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: Informacja własna
Tekst: Ederwolf


Kamil Stoch wygrał dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w Titisee-Neustadt! Nasz reprezentant uzyskał 142,5 i 141,5 m, dzięki czemu wyprzedził Simona Ammanna - Szwajcar osiąnął 142,5 oraz 141,5 m. Historyczne podium zanotował dziś Noriaki Kasai - 41-letni reprezentant Japonii dzięki skokom na odległość 139,5 m i 137,5 m stał się najstarszym zawodnikiem, który kiedykolwiek znalazł się w trójce zawodów Pucharu Świata.


Czwarte miejsce zajął Anders Bardal, który lądował na 139 oraz 142 metrze. Na piątej pozycji znalazł się Janne Ahonen - powracający do skakania Fin uzyskał 134,5 i 140,5 m.

Kolejne lokaty przypadły dwóm Japończykom. Taku Takeuchi był szósty po dwóch skokach na odległość 138 m, a siódmy Daiki Ito dwukrotnie lądował na 137 metrze. Ex aequo ósme miejsce zajęli Severin Freund (138 i 137 m) oraz Gregor Schlierenzauer (137,5 i 138,5 m).

Czołową dziesiątkę zamknął Maciej Kot - Polak oddał skoki na odległość 134,5 i 138,5 m. Spory spadek zaliczył niestety Piotr Żyła. Nasz reprezentant po świetnej próbie na 139 metr zajmował na półmetku trzecią lokatę, jednak w drugiej serii wylądował zaledwie na 131 metrze i spadł na piętnastą pozycję.

Niestety, pozostałym trzem Polakom nie udało się zakwalifikować do finałowej rundy. Klemens Murańka uzyskał 131 m i był 38., Dawid Kubacki po skoku na odległość 129 m zajął 42. lokatę, a dopiero na 48. pozycji sklasyfikowany został Jan Ziobro (127 m).

Końcowe momenty rywalizacji w pierwszej serii zostały przyćmione przez upadek Thomasa Morgensterna. Wczorajszy triumfator przy skoku na 141 metr bardzo groźnie upadł przy lądowaniu. Austriak nie mógł podnieść się o własnych siłach i został przetransportowany do szpitala.

Następny konkurs Pucharu Świata odbędzie się już w sobotę w szwajcarskim Engelbergu.
Kamil Stoch był najlepszy w kwalifikacjach poprzedzających konkurs indywidualny Pucharu Świata na skoczni HS142 w Titisee-Neustadt. Polak wylądował na 141 metrze, dzięki czemu wyprzedził kolejnego naszego reprezentanta, Piotra Żyłę, który uzyskał 139,5 m. Z takim samym rezultatem trzecie miejsce zajął Simon Ammann.

Na czwartej lokacie uplasował się Andreas Kofler - Austriak zakończył swój skok na 137 metrze. Czołową piątkę skokiem na odległość 135,5 m zamknął Jurij Tepes. Kolejne pozycje zajmowali Stefan Kraft (134 m), Michael Neumayer (133 m) oraz Jaka Hvala (135 m).

W konkursie zobaczymy sześciu Polaków. Maciej Kot wylądował na 135 metrze, co dało mu dziesiątą lokatę. Na 14. miejscu po skoku na odległość 133,5 m znalazł się Dawid Kubacki. Dwudziesty był Klemens Murańka - uzyskał on 132,5 m. 130 m dało Janowi Ziobrze 28. pozycję. Do zawodów nie udało się zakwalifikować 42. Krzysztofowi Miętusowi (125,5 m).

Z zawodników, którzy nie musieli się kwalifikować, najlepiej zaprezentowali się Robert Kranjec i Noriaki Kasai (po 140,5 m), a także Thomas Morgenstern oraz Daiki Ito (obaj 139,5 m).

Start konkursu zaplanowany jest na godzinę 14.00.

Silny wiatr przeszkodził w rozegraniu dzisiejszego konkursu Pucharu Kontynentalnego Panów w Rena.

Mamy przyjemność zaprezentować Wam nowy wygląd naszego portalu. Po wielu dniach pracy, odświeżona szata graficzna serwisu jest gotowa!

Przeprowadzając zmiany, zdecydowaliśmy się na poprawienie wyglądu bez widocznego wpływu na układ strony. Dzięki temu nasi stali czytelnicy nie będą musieli diametralnie zmieniać swoich przyzwyczajeń. Staraliśmy się jednak sprawić, by niektóre elementy stały się bardziej przystępne do przeglądania. Z tego powodu zmieniliśmy sposób wyświetlania m. in. filmów video oraz panelu z klasyfikacją generalną.

Mamy nadzieję, że ze zmianami wizualnymi przyjdzie również poprawa w sferze merytorycznej. W najbliższym czasie planujemy uzupełnić portal o kilka nowych zakładek, które umożliwią naszym czytelnikom dostęp do interesujących informacji.

Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany przypadną wszystkim oglądającym do gustu. Czekamy na Wasze opinie i komentarze.