Archiwum strony

Z myślą o kibicach, którzy chcieliby uczestniczyć zarówno w wiślańskiej jak i zakopiańskiej edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich, Biuro Turystyczne Gronie organizuje specjalny transport autobusowy. Koszt przejazdu na trasie Wisła – Zakopane – Wisła  to 65 zł od osoby, zgłoszenia przyjmowane będą do 10 stycznia 2015 r. Do transportu dojdzie jeśli zgłosi się minimum 35 osób.
Roman Koudelka po raz trzeci w tym sezonie wygrywa zawody Pucharu Świata. Tym razem po skokach na 135,5 i 138 m, Czechowi padły łupem drugie zawody w Engelbergu.

Po pierwszej serii niedzielnego konkursu Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu prowadzi Roman Koudelka, który w swojej próbie uzyskał 135,5 metrów. Drugi jest Michael Hayboeck (135,5 m), a trzeci Simon Ammann (134 m). Do serii finałowej awansował tylko Piotr Żyła.
Kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu wygrał tryumfator wczorajszych zawodów - Richard Freitag. Niemiec w swojej próbie uzyskał 135,5 metrów. Awansowało czterech Polaków.
Sobotnie zawody Norges Cup odbyły się na obiekcie K105 w norweskim Vikersund. Tryumfowali: Geir Rune Lislegaard, Edvart Myrvang Bakke, Rishi Vellupillai oraz Atle Pedersen Roansen.
Zbyt obfite opady śniegu uniemożliwiły przeprowadzenie zawodów z cyklu FIS Cup w Szczyrbskim Jeziorze. W niedzielę na skoczni HS100 nie udało się dokończyć nawet serii treningowej.


Podczas gdy w Engelbergu zawodnicy skaczą w jesiennej aurze, słowacką miejscowość nawiedziły gwałtowne opady śniegu. Śnieżyca sprawiła, że organizatorzy nie byli w stanie przygotować skoczni na niedzielne zawody.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Andrzej Stękała, który zgromadził 550 punktów. Wyprzedza on dwóch innych reprezentantów Polski - Krzysztofa Leję i Przemysława Kantykę.

Następne konkursy z cyklu FIS Cup odbędą się w Zakopanem. Zawody na Wielkiej Krokwi zaplanowano na 10 i 11 stycznia.

źródło: ewoxx.com / Klub Priateľov Skoku na Lyžiach Banská Bystrica