Archiwum strony

Po wczorajszych, wiślańskich treningach TUTAJ części kadry, która pozostała w Polsce nie jadąc na PK i PŚ przeniosła się na obiekty w Szczyrku, a dokładniej na skocznię K-95, gdzie kontynuowano przygotowania do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Świata w Falun.
Peter Prevc jako pierwszy w historii pokonuje granicę 250 m i zwycięża w sobotnim konkursie lotów na skoczni w Vikersund.
Peter Prevc odleciał konkurencji w pierwszej serii konkursu lotów w Vikersund. W czołówce plasują się także Anders Fannemel i Noriaki Kasai.
Sara Takanashi stanęła na najwyższym stopniu podium sobotniego konkursu Pucharu Świata Pań w Ljubnie. Obok niej znalazły się także Daniela Iraschko-Stolz i Sarah Hendrickson.
Halvor Egner Granerud wygrał po raz pierwszy w swojej karierze konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Norweg po skokach na 123,5 i 125 m wyprzedził Anze Laniska (123,5 i 124 m) oraz pięciokrotnego zwycięzcę TCS, Janne Ahonena (126 i 124,5 m). 


Na dzisiejszym popołudniowym treningu w Wiśle skakało czterech zawodników kadry A. Swoje próby oddawał Kamil Stoch, Jan Ziobro, Klemens Murańka i Dawid Kubacki.