Archiwum strony

Magiczny Engelberg. Zawsze dla nas przyjazny. Dwa lata temu przełamaliśmy tam podobny kryzys, rok temu było fantastycznie, Ziobro i Stoch wygrali oba konkursy i wszyscy podkreślali że na tej skoczni czujemy się dobrze, lubimy ją, a ona lubi nas. Wielu żyło nadzieją, że kiedy znowu zawitamy do Engelbergu, jak za dotknięciem magicznej różdżki Pieter z Jankiem będą się bić o pudło, a Klimek z Dawidem zdobędą solidne punkty. Niestety nic takiego się nie stało. Cała nasza drużyna w Szwajcarii zdobyła 37 punktów, czyli o dwa mniej niż tydzień temu w Rosji.


Trener Richard Schallert odkrył karty. W 63. Turnieju Czterech Skoczni udział weźmie czterech jego podopiecznych, z Romanem Koudelką na czele.
Piotr Żyła został mistrzem Polski na skoczni w Wiśle Malince. Lider naszej kadry w swoich próbach uzyskał 125 i 131,5 metrów. Drugie miejsce zajął Adam Ruda (110,5 m i 127 m), a skład podium uzupełnił Jan Ziobro (114 m i 122,5 m).

Już dziś czekają nas emocje związane z Mistrzostwami Polski w skokach narciarskich. Choć pogoda nie rozpieszcza organizatorów i zawodników udało się przeprowadzić luźne treningi.