Archiwum strony

Kwalifikacje przed indywidualnym konkursem Mistrzostw Świata w Val di Fiemme wygrał Tom Hilde, który uzyskał 103 metry. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Taku Takeuchi (102,5 m), a trzeci był Andreas Stjernen (102,5 m). 

Mistrzynią świata na skoczni normalnej w Predazzo została Sarah Hendrickson, która w swoich próbach uzyskała 106 m oraz 103 m. Srebro powędrowało do Sary Takanashi (104,5 m i 103 m), a trzecia była Jacqueline Seifriedsberger (104 m i 98,5 m).
Najlepiej na treningach w słoweńskim Kranj (HS 109) spisali się Primoz Pikl oraz Stephan Leyhe. W treningu nie zobaczyliśmy żadnego z Polaków.
W dwóch seriach treningowych przed jutrzejszym konkursem Pucharu Kontynentalnego, który odbędzie się na skoczni w Wiśle najlepsi okazali się Łukasz Rutkowski i Ole Marius Ingvaldsen. 
Rywalizacje w zawodach drużyn mieszanych na Europejskim Festiwalu Młodzieży wygrała drużyna z  Niemiec. Wyprzedzili oni Słowenię oraz Austrię. 
Już dzisiaj zaczynają się zmagania w Pucharze Kontynentalnym, który tym razem odbędzie się w Wiśle. W Polskiej ekipie nastąpiła mała zmiana.